Demand & Supply Planner in Departamentul Logistica - 111540

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Romania active.

Vezi toate job-urile Demand & Supply Planner in Departamentul Logistica - 111540 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2020

    METRO is a championing Independent Business. For the fourth consecutive year, we are certified as "Top Employer 2024", a certification that places us in the top of the best employers in Romania and Europe. As an international leader in wholesale and METRO's largest sales line, we are passionate about supporting the growth of over 24 million customers, which means 24 million different challenges, ambitions and dreams. We are more than just a supplier; we are trusted relationship builders who understand and anticipate our customers' needs. We have unique food expertise, an outstanding global perspective and decades of experience to ensure they have the best products, services and technologies to succeed. Our team is focused on success, so we look confidently to the future. Our global employer branding campaign "Shape the M" is a recognition of the contribution each METRO Romania employee makes to the success of the company.

    Cerinte

    Alãturã-te  echipei și te vei ocupa de:

    • Generarea previziunilor de vânzare ºi a modelelor statistice, la nivel de SKU pentru a sprijini deciziile comerciale de amploare; • Asigurarea unui nivel ridicat de disponibilitate a mãrfurilor la raft pentru categoriile de produse alocate; • Modificarea propunerilor iniþiale de comandã ale magazinelor, prin factorii calitativi corespunzãtori, susþinuþi de sistem ºi/ sau prin colectarea informaþiilor corespunzãtoare de la experþi (de exemplu dept. Management Ofertã, Operațional, Marketing); • Gestionarea procesului de comandã prin acorduri cu furnizorii, condiþii de livrare, obiective privind disponibilitatea ºi nivelurile dorite pentru stoc; • Execuția corespunzãtoare ºi la timp a comenzilor  cãtre furnizori (furnizori locali și de import)/ distribuirea mãrfurilor din depozitele centrale cãtre magazine; • Definirea nivelurilor necesare de stoc ºi calcularea cerinþelor nete rezultate în urma aplicãrii obiectivelor strategice stabilite (target); • Monitorizarea performanþei stocului ºi a disponibilitãþii mãrfii. luarea mãsurilor de corecþie corespunzãtoare; • Gestionarea fluxului informațional între furnizori si Departamentele METRO Cash & Carry România implicate în procesul logistic cu scopul de a asigura disponibilitatea mãrfurilor la raft, de a reduce nivelul stocurilor și de a diminua timpul alocat în magazine, pentru activitațile logistice; • Asigurarea suportului necesar în implementarea modelelor avansate de colaborare cu furnizorii prin proiecte dedicate de creștere a disponibilitații mãrfii la raft și de îmbunãtãțire a performanței.

    Pentru  a avea succes în acest rol și pentru a te putea bucura de cafeaua de dimineațã alãturi de colegi, vei avea nevoie de:

    • Minim 2 ani experiențã pe o pozitie similarã; • Abilitatea de comunicare și de a lucra în echipã; • Abilitãți analitice și de rezolvare a problemelor; • Flexibilitate și loialitate; • Abilitãți de previzionare a vânzãrilor, de planificare a comenzilor și de aprovizionare a magazinelor/platformelor cu marfã; • Abilitãți de analizã a stocurilor (overstock, old stock, low stock); • Limba englezã și cunoștințe de utilizare PC, Office (excel, word); • Studii superioare (economie, logisticã)

    Ce oferim în  schimb?

    • Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști; • Vei gãsi la noi un mediu  prietenos și oportunitãți de dezvoltare; • Vineri este  zi scurta ( programul se terminã in jurul orei 14:30; • Tichete de masã; • Vouchere cadou (Paște, Crãciun, fidelitate, etc.); • Asigurare medicalã.

    Responsabilitati

    Noi, la METRO, suntem o echipã de 3000 de campioni ai afacerilor independente. Dedicați celor care se dedicã muncii lor, lucrãm pentru cei care se trezesc în fiecare dimineațã și vor sã schimbe ceva. Suntem aici pentru cei care au avut curajul de a-și transforma visul într-o afacere, pentru milioane de antreprenori din întreaga lume. Deși se spune cã toate lucrurile se schimbã, un lucru a rãmas la fel: noi, acum ca și atunci, nu lucrãm pentru METRO! Lucrãm pentru peste 20 de milioane de clienți METRO, fiecare cu propriile visuri, ambiții și provocãri. Pentru ei, gãsim soluții personalizate și lucrãm cot la cot pentru a le asigura succesul. Deservim atât micile afaceri cu mari idei, cât și afacerile globale cu prioritãți locale.
    METRO Cash & Carry România a fost lansatã oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuþie, în Bucureºti. Distribuþia naþionalã a magazinelor METRO România este urmãtoarea: 5 centre în Bucureºti, câte 2 centre în Braºov, Constanþa, Timiºoara ºi câte un centru în fiecare din urmãtoarele oraºe: Cluj, Bacãu, Iaºi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaþi, Ploieºti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureº, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamþ, Buzãu, Târgoviºte ºi Turda.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (85)