Specialist Operatiuni Credite (Back Office)

This job is no longer active!

View all jobs BCR active

View all jobs Specialist Operatiuni Credite (Back Office) active on Hipo.ro

View all jobs Banks - Financial Institutions active on Hipo.ro

Employer: BCR
Domain:
  • Banks - Financial Institutions
  • Job type: temporary
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 24.01.2021

    Suntem peste 6000 de oameni la BCR si fiecare dintre noi este diferit. Ne place sa credem ca diversitatea noastra de idei, atitudini, pasiuni, trairi sau origini ne infrumuseteaza cultura si adauga valoare muncii noastre.

    Responsabilitatile tale:

    • Realizarea de activitati specifice privind verificarile premergatoare aprobarii cererilor de credite;
    • Elaborarea documentatiei contractuale destinata clientilor;
    • Livrarea, la termenele stabilite, a intregii documentatii de credit si realizarea activitatii de administrare a creditelor clientilor;
    • Verificarea conditiilor de eligibilitate manuale si lansarea in sistem a  procesul de decizie automata de creditare;
    • Verificarea criteriilor de eligibilitate post aprobare;
    • Elaborarea documentelor contractuale aferente creditelor/facilitatilor de credit;
    • Asigurarea realizarii activitatilor de administrare credite(verificare indeplinire conditii precedente, administrarea si monitorizarea garantiilor emise, procesare operatiuni etc.);
    • Desfasurarea de activitati de analiza si suport operational pentru Front Office/entitati de business retail si corporate/alte entitati din Administratia Centrala privind produsele de activ si pasiv retail, servicii asociate, tranzactii efectuate.

    Profilul tau:

    • Studii superioare;
    • Experienta profesionala: minim 1 an in domeniul bancar;
    • Cunostinte specifice privind produsele si serviciile bancare, reglementarile in domeniul bancar;
    • Abilitati de comunicare si negociere;
    • Initiativa, spirit de echipa;
    • Capacitatea de a lucra sub presiune, cu termene-limita, prioritizare activitati;
    • Aplicatii informatice specifice domeniului de activitate;
    • Limba engleza – nivel mediu.

    Ce oferim:

    • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
    • Un program de lucru flexibil si work from home;
    • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai mulți dintre noi lucrăm de acasă);
    • Asigurare medicala privata;
    • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
    • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
    • Zi libera de ziua ta de nastere;
    • Facilitati bancare și extra beneficii pentru pensia privata;
    • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.

    Momentan nu avem astfel de pozitii vacante, dar asteptam CVul tau pentru oportunitati viitoare.

    BCR prelucreaza datele cu caracter personal in conformitate cu prevederile din domeniul protectiei datelor cu caracter personal. Efectuam activitati de prelucrare necesare in vederea incheierii contractului de munca si ne intemeiem pe obligatie legala si interes legitim. Procesul de recrutare nu implica realizarea de profile sau procese decizionale automate.

    Aveti urmatoarele drepturi: dreptul la informare, de acces la date, la rectificare, la stergerea datelor, la restrictionarea prelucrarii, la portabilitatea datelor, la opozitie, de a nu fi supus unei decizii individuale automate si de a va adresa ANSPDCP sau instantelor competente, in masura in care considerati necesar. Pentru mai multe detalii va rugam sa accesati https://www.bcr.ro/ro/cariere/informare-candidati.

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel mai important grup financiar din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    Applying to this job ad you give your consent for your information to be processed by BCR.
    Please read the Personal Data Processing Policy, BCR >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (103)