Inginer Chimist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CESIRO active.

Vezi toate job-urile Inginer Chimist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: CESIRO
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Sighisoara
  • Actualizat la: 15.05.2022

    CESIRO S.A. Sighisoara este unul dintre cei mai mari producatori din Europa de articole din faianta pentru menaj.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate cu diplomă în specializarea chimie;
    - Discernământ și capacitatea de a rezolva problemele
    - Putere de a lua decizii și asumarea responsabilității ;
    - Spirit dе ordine și disciplina ;
    - Ușurință în comunicare ;
    - Abilitați pentru lucru în echipa ;
    - Dorința dе dezvoltare a subordonaților și capacitatea dе delegare ;
    - Corectitudine, flexibilitate
    - Rezistenta la efort și stres ;
    - Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.

    Responsabilitati

    - Eliberеază dеclаrațăi de conformitatе pentru produsеle chimicе obținutе;
    - Prelevează probe și realizează analize ;
    - Supraveghează aparatura de laborator și aparatele din dotare când sunt în funcțiune;
    - Întocmește rapoartele de încercari pe baza analizelor efectuate;
    - Întocmește trasabilitatea pentru produsele obținute și pentru materiile prime;
    - Ține evidenta, electronic a declarațiilor de conformitate, rapoartelor de încercare a loturilor de produse;
    - Ține evidenta analizelor efectuate zilnic;
    - Întocmește comanda de aprovizionare pentru reactivi și aparatura de laborator;
    - Tine evidenta stocurilor de reactivi, probelor martor, pe loturi;
    - Efectuează pungile cu mostre de produse și materii prime;
    - Executa analize fizico-chimice pentru probele prelevate sau solicitate de conducere;
    - Înregistrează rezultatele analizelor în caietul de lucru al determinării pe care o efectuează;
    - Efectuează transferul de date din caietele de lucru în registrul de rezultate;
    - Răspunde de menținerea la zi a registrului de rezultate și de corectitudinea înregistrărilor;
    - Utilizează conform instrucțiunilor de lucru echipamentele din dotarea laboratorului, asigurând buna exploatare și întreținere a acestora
    - Urmărește întreținerea aparaturii pe care o utilizează și dacă este cazul aduce la cunoștinţă orice defecțiune responsabilului de analiza;
    - Aduce la cunoștinţă responsabilului de analiza de necesitatea procurării de materiale (reactivi, sticlărie, materiale auxiliare) necesare efectuării analizelor fizico-chimice;
    - Asigura utilizarea judicioasa a dotărilor și consumabilelor utilizate în procesul de analiza;
    - Răspunde sub semnătură de calitatea analizelor efectuate;
    - Prepara reactivi pentru efectuarea analizelor fizico-chimice și îi înregistrează în caietele de reactivi;

    - Pachet salarial atractiv în funcție de pregătire și cunoștințe;
    - Bonuri de masă;
    - Mediu de lucru competitiv și tânăr;

    Blaj,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate,

    Vezi job-uri similare (704)