Consilier suport si vanzare la telefon - ENGIE Romania

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Consilier suport si vanzare la telefon - ENGIE Romania active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.03.2021

    Suntem comunitatea Creatorilor de energie a ENGIE Romania, filiala locală a Grupului ENGIE, unul dintre principalii actori globali din domeniul energetic. La ENGIE, oferim clienților noștri gaze naturale, energie electrică și servicii tehnice. Pe lângă aceste activități tradiționale, lucrăm la dezvoltarea de servicii noi și produse prietenoase cu mediul înconjurător. Îi ajutăm pe clienții noștri să producă energie, prin cogenerare sau instalare de panouri fotovoltaice, dar și să aleagă soluții de mobilitate verde – prin instalarea de stații de încărcare pentru mașini electrice sau alimentarea flotelor cu gaz natural comprimat.

    Cerinte

    Echipa call center ENGIE Romania cauta colegi noi pentru activitatea dе call center - inbound (perioada determinata dе 12 luni).

    Ce ne dorim?
    - Sa fii responsabil, rabdator, punctual, pozitiv, curios si dornic sa inveti lucruri noi;
    - Sa ai rabdare si sa gestionezi cu usurinta conversatiile dificile;
    - Sa intelegi cat dе importanta este interactiunea pe care o poti avea cu un client;
    - Sa vorbesti si sa scrii corect;
    - Sa fii proactiv;
    - Sa stii sa prioritizezi;
    - Sa folosesti cu usurinta calculatorul (word, excel, email);
    - Sa ai diploma dе bacalaureat;
    - Experienta intr-un job similar iti poate oferi un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei avea de facut?

    Vei prelua apelurile clientilor nostri si le vei rezolva solicitarile oferindu-le cea mai buna solutie;
    Vei promova serviciile si produselе noastre;
    Vei transmite email-uri catre clienti si catre colegi;
    Vei invata sa lucrezi in SAP.

    Alte informatii

    Ce oferim?
    - Un program flexibil, in intervalul 8:30 -19:00, de luni pana vineri;
    - Sanse reale de promovare;
    - Training si cursuri specifice activitatii;
    - Salariu fix, tichete de masa, asigurare privata de sanatate, zile libere platite, bonusuri si cadouri cu diferite ocazii.

    Doar candidații selectați vor fi contactați.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (175)