Inginer proiectare piping

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.11.2020

    Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

    Identificarea nevoilor, oferirea celor mai bune solutii tehnice si indeplinirea, de fiecare data, a indicatorilor de performanta ceruti, stau la baza increderii pe care clientii ne-o acorda de aproape 60 de ani.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Absolvent facultate profil mecanic sau instalatii
    Experienta profesionala minim 5 - 7 ani in proiectarea instalatiilor de suporturi teava/tubulatura
    Experienta de lucru in santiere industriale prezinta avantaj
    Buna cunoastere a MS Office, Autocad 2D/3D, Miscrostation 2D/3D, NavisWorks, Softuri proiectare instalatii specifice (Tricad MS, Plant 3D, CadWorks, PDMS)
    Limbi straine: Engleza nivel avansat, inclusiv limbaj tehnic; francez/germana/rusa prezinta avantaj
    Capacitate de analiza si sinteza, vedere in spatiu si simt tehnic
    Claritate in comunicare, meticulozitate, onestitate, constiinciozitate
    Abilitate in utilizarea mijloacelor de comunicare in cadrul proiectului (e-mail, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala)
    Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate
    Permis de conducere - prezinta avantaj