Import-export specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Honeywell active.

Vezi toate job-urile Import-export specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Angajator: Honeywell
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Lugoj
  • Actualizat la: 15.12.2020

    Honeywell is a Fortune 100 company that invents and manufactures technologies to address tough challenges linked to global macro trends such as safety, security, and energy. With approximately 122,000 employees worldwide, including more than 19,000 engineers and scientists, we have an unrelenting focus on quality, delivery, value, and technology in everything we make and do.

    Cerinte

    Pregătire şi experienţă cerută de post:

    Limba engleza - nivel mediu;
    Cunostinte medii ale Pachetului Ms Office;
    Atentie de lucru cu cifrele;
    Abilitati de comunicare.

    Nice to have:

    SAP;
    ISCIR;
    Cunostinte ale programelor de intocmire a declaratiilor vamale;
    Fire deschisa;
    Atentie distributiva;
    Experienta pe partea de Import/Export vama.

    Beneficii:
    Pachet de beneficii flexibile(vouchere de vacanta, asigurare de viata, asigurare stomatologica, pensie privata sau asigurare de sanatate);
    Al 13-lea salariu;
    Tichete de masa;
    Bonus lunar de performanta;
    Transport asigurat;
    Bauturi calde gratuite (ceai,cafea,etc)

    Responsabilitati

    Atribuţii şi responsabilităţi specifice:

    Verifica si pregateste documentele aferente vamuirii marfurilor;
    Tine legatura cu comisionarii vamali si se asigura ca bunurile sunt vamuite respectand legislatia in vigoare;
    Transmite rapoarte saptamanale furnizorilor cu nivelul stocurilor din consignment si din Logistic HUB;
    Descarca bunurile din mijloacele de transport;
    Receptioneaza cantitativ materia prima in sistemul SAP, tipareste si lipeste etichetele aferente materiilor prime;
    Depoziteaza si elibereaza materiile prime si materialele, pe/de pe rafturile de paleti, utilizand stivuitoarele, respectand principiul FIFO;
    Realizeaza inventarul ciclic, saptamanal, conform listei de materiale pentru inventariat atribuite de catre superiorul direct

    Aplica fara CV
    Slatina,

    Aplica fara CV
    Targu Mures,

    Aplica fara CV
    Bacau,

    Vezi job-uri similare (330)