Stivuitorist in P&G Urlati

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile P&G active.

Vezi toate job-urile Stivuitorist in P&G Urlati active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: P&G
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 13.01.2021

    What do you call it when 3 billion people use your products in a single day? We call it just a normal day!

    We see big potential in life’s little moments. Brushing teeth. Washing hair. Showering. Shaving. Caring for the baby. Cleaning the house. Doing the dishes, and the laundry. We make the products that help make these moments a little easier.

    Procter & Gamble is a global company. We are the largest company in the world in the Fast Moving Consumer Goods (FMCG) industry. We manufacture over 60 brands (such as Gillette, Pampers, Ariel, Pantene, Old Spice, Blend-a-Med, Bonux, Head&Shoulders, Always, Fairy) to nearly 5 billion customers, competing in 160 marketplaces. More than 130 000 employees in more than 80 countries worldwide work every day to provide products of superior quality and value to the world's consumers.

    Cerinte

    Candidatul trebuie sa aiba:

    Calificare ISCIR pentru conducerea stivuitoarelor;
    Studii medii;
    Atitudine pozitiva
    Capacitate lucru in echipa;
    Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi;
    Cunostinte minime de operare a calculatorului;
    Sa cunoasca limba engleza la nivel minim – conversational.

    Responsabilitati

    Iti doresti sa lucrezi pentru o companie multinationala de renume unde siguranta angajatilor este intotdeauna pe primul loc iar mediul este unul propice dezvoltarii profesionale?

    Avem un post pentru tine!

    Descrierea rolului:

    Lucrand ca stivuitorist in P&G vei avea ca responsabilitati principale incarcarea si descarcarea materiilor prime si materialelor, depozitarea, receptia si aprovizionarea liniilor de productie, livrarea si inventarierea materiilor prime si de ambalare a produsului finit.

    Responsabilitati:

    Asigura descarcarea corecta a camioanelor;
    Utilizeaza corespunzator echipamentul de scanare a produselor.
    Asigura depozitarea materiilor prime in zonele dedicate;
    Aprovizioneaza sectiile de productie pe baza unei comenzi;
    Schimba bateria utilajelor in conditii de maxima siguranta;
    Preleveaza materialele prime fara contaminarea acestora;
    Asigura incarcarea bazata strict pe comanda din sistem;
    Depoziteaza paletii conform procedurilor interne;
    Respecta graficul de aprovizionare pentru sectii;
    Respecta ordinea primul intrat primul iesit (FIFO) la materii prime, materiale de ambalare si produs finit;
    Respecta si executa programul de verificare si curatenie pentru stivuitoare;
    Respecta procedurile care descriu operatiunile de lucru departamentale;
    Raspunde pentru atingerea obiectivelor departamentului prin rezultatele
    Se asigura ca produsele finite, materiile prime si ambalajele (R&PM) sunt depozitate si etichetate corespunzator, iar manipularea acestora se efectueaza conform procedurilor;
    Verifica avizele de descarcare fata de documentele de livrare;
    Participa la inventarul fizic anual;
    Identifica si elimina defectele in zona sa de responsabilitate.
    Utilizeaza instructiuni de lucru si programul de gestiune (RTCIS), participa la scrierea lor si face training pentru programul de gestiune/instructiunile de lucru (OPL) scrise;
    Documenteaza problemele aparute pe echipamentul/ sistemul/zona pe care o coordoneaza in formatele de analiza a pierderilor.

    Aplica fara CV
    Campina, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    2800 RON NET / luna
    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (20)