Operator CNC

Angajator: Randstad Romania SRL
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 28.10.2020

    Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

    The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

    In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

    Cerinte

    -studii medii tehnice sau calificare specifica (operare masini-unelte)
    -minim 2 ani experienta pe activitate similară (operare masini CNC, cu program Fanuc/Siemens/Heidenhain)
    -atentie la detalii si responsabilitate
    -disponibilitatea pentru program de lucru in 2 schimburi
    -disponibilitate de a participa la diverse programe de instruire si perfectionare

    Responsabilitati

    -se informează permanent şi îşi însuşeşte parametrii şi normele tehnice de realizare a lucrărilor, tipurile şi parametrii funcţionali ai utilajelor, tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază folosite;
    -cunoaşte modul de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică, strungurilor, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate;
    -interpretează şi citeşte dimensiunile cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie;
    -urmăreşte permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;
    -consemnează eventualele neconcordanţe-neconformităţi de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare şi de raportare a activităţii;
    -pregăteşte utilajele, instalaţiile şi echipamentele la sfârşitul schimbului de lucru corespunzător instrucţiunilor de lucru, în vederea continuării în schimbul următor a lucrărilor şi operaţiilor planificate pentru execuţie;
    -identifică necesarul de instruire propriu în funcţie de cerinţele şi domeniul de activitate al societăţii;
    -identifică şi participă la diverse forme de pregătire profesională;
    -aprovizionează locul de muncă cu materiale, semifabricate, SDV-uri, in conformitate cu tehnologia de fabricație;
    -transportă, manipulează şi depozitează materialele, semifabricatele şi S.D.V-urile pe tipuri, după destinaţia tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului, în spaţii special amenajate (marcate);
    -asigură funcţionarea maşinilor-unelte cu comandă numerică;
    -studiază comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării;
    -prelucrează piesele;
    -verifică vizual integritatea pieselor executate, starea şi aspectul suprafeţelor prelucrate;
    -depozitează şi expediază piesele prelucrate.

    Alte informatii

    Compania asigura:
    -contract perioada nedeterminata
    -salariu motivant
    -tichete de masa
    -diverse bonusuri (Paste, Crăciun, vacanta)