Senior Business Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regina Maria active.

Vezi toate job-urile Senior Business Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Regina Maria
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.11.2020

    Rețeaua de sănătate REGINA MARIA și-a câștigat poziția de lider pe piața medicală românească datorită calității serviciilor oferite și grijii permanente, manifestate atât în interiorul companiei, față de angajați, cât și în exterior, față de pacienți și parteneri.
    Dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

    - asumarea raspunderii pentru actiunile lor;
    - cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
    - comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi;
    - sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
    - acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv.

    Cerinte

    De ce Regina Maria?

    ​Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si consideratia lor fata de pacient. Prin urmare, ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care, prin munca si comportament, sa demonstreze si sa promoveze valorile Regina Maria.

    Esti potrivit pentru echipa noastra daca ai:

    Studii de bază: Studii superioare, de preferinta financiar/ contabilitate/ informatica/ statistica

    Experiență profesională anterioară generală: Minimum trei ani experiență în analiză de date; Experiență în domeniul medical reprezinta avantaj

    Experiență profesională anterioară pe post: minim 2 ani experienta in Qlik / SAS sau solutii similare

    Certificări/ Competențe tehnice: calificari in domeniul financiar – contabil/ Data Warehouse, Data analytics

    Cunostințe PC : MS Office: (Word, Excel, PowerPoint)/ de dorit –Data Lake platforms, Data Warehouse

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Analizezi oportunitatile de dezvoltare a aplicatiilor gestionate, propui solutii in vederea maximizarii rezultatelor si colaborezi cu furnizorii externi.

    Asiguri acuratetea si completitudinea datelor din aplicatiile gestionate

    Asiguri analize operationale in baza datelor existente privind activitatea si performantele entitatilor operationale si transmiti rapoarte informationale catre management.

    Colaborezi cu business owner-ii si utilizatorii de date pentru identificarea nevoilor de raportare, suport si instruire.

    Colaborezi cu furnizorii externi ai aplicatiilor gestionate pentru a dezvolta si imbunatati continuu aplicatiile utilizate, baza de date si modalitatile de analiza a acesteia.

    Esti responsabil ca datele din mediile Data Analytics sa fie precise, consolidate, standardizate, pastrate si actualizate in mod corespunzător, folosind tehnici de integrare si curatare adecvate a datelor.

    Identifici, investighezi si rezolvi problemele legate de calitatea datelor, comunicand cu business unit-urile, departamentul IT si furnizorii si analizand cauzele, atunci cand este necesar.

    Sustii initiativele legate de date și de analiza datelor, asigurandu-te în acelasi timp ca aplicatiile si / sau sistemele conectate upstream sunt dezvoltate, configurate, utilizate si intretinute, cu intelegerea exigentelor privind datele downstream si analytics.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (213)