Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Otto Broker active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Otto Broker
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.01.2021

    Otto Broker este cel mai mare angajator din brokerajul in asigurari din Romania, cu o echipa de 100 de oameni si cu o experienta de 18 ani in piata brokeraj-ului din Romania. Sunt o echipa tanara, iar media de varsta fiind de 25 de ani.

    Relatia cu fiecare dintre clientii nostri este bazata pe comunicare permanenta, din momentul cumpararii politei si pe tot parcursul colaborarii, fiind mereu la dispozitia acestora cu sfaturi si informatii suplimentare.

    Cerinte

    Profil personal
    - Interesat de domeniul afacerilor și finanțelor;
    - Placerea de a lucra cu numere;
    - Capacitate de organizare a timpului și de planificare a acțiunilor pentru a indeplini termene simultane;
    - Atenție la detalii și nivel ridicat de precizie;
    - Capacitatea de a rezolva problemele într-un mod rapid și calm;
    - Capacitatea de a lucra autonom, precum și in echipa;
    - Onestitate si discreție.

    Aptitudini
    - Studii superioare economice finalizate (de preferat Contabilitate sau Finante);
    - Minim 3 ani intr-o pozitie similara;
    - Cunostinte bune, avansate in utilizarea MS Office- Excel ;
    - Inscrierea CECCAR / ACCA ar fi un plus

    Responsabilitati

    - Participa activ la intocmirea evidentei contabile a companiei si se asigura ca este in concordanta cu reglementarile staturare si procedurile interne;
    - Verifica documentele suport pentru cheltuieli si se asigura de operarea lor cu acuratete in sistemul contabil;
    - Conduce procesul de inchidere lunara a principalelor conturi contabile repartizate (din categoria: clienti/furnizori/registru de casa/salarii/registru mijloace fixe/venituri/cheltuieli), precum si de inregistrarea estimarilor contabile si a provizioanelor;
    - Se asigura de achitarea obligatiilor fiscale in timp util sau diverse alte plati catre asiguratori, furnizori, diversi colaboratori;
    - Reconciliaza lunar bazele de date operationale cu sistemul contabil si se asigura de transferul datelor cu acuratete si in timp util;
    - Colaboreaza cu consultantul fiscal extern si se asigura de furnizarea informatiilor primare pentru intocmirea declaratiilor fiscale si a diverselor raportari;
    - Se asigurara de procesarea corecta a datelor contabile in rapoartele operationale, precum si in analiza bugetului companiei;
    - Ofera asistenta in analiza rezultatelor companiei in raport cu previziunile efectuate/perioadele precedente si propune recomandari pentru imbunatatirea alocarilor bugetare;
    - Lucreaza indeaproape cu departamentul de dezvoltare IT pentru eficientizarea fluxurilor operationale existente si a procedurilor aferente.

    Alte informatii

    - Salariu competitiv si atractiv;
    - Scheme de bonus pe bază de proiect;
    - Asigurare medicala;
    - Bonuri de masă și decont de transport;
    - Instruire adaptată responsabilităților, dacă este necesar;
    - Munca de acasă este disponibilă;
    - Oferte speciale pentru produsele noastre;
    - Participarea la teambuilding-uri si evenimente interne.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (63)