Analist Suport tehnic ERP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Analist Suport tehnic ERP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 07.11.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Rolul departamentului de IT: este o componenta semnificativa a strategiei de business.
    Rolul tau in departamentul IT: Vei lucra in stransa legatura cu echipele tehnice, operationale si de implementare pe toate activitatile ce presupun interventii si suport atat funcțional cat si tehnic.
    Experienta anterioara intr-un departament de suport tehnic, de preferinta pentru aplicatii ERP ce deservesc fluxurile de operații contabile sau de gestiune si care se desfășoară într-o companie cu profil Vânzări-Achiziții, Vânzări-Achiziții-Reparații .
    - Gandire analitica, abilitati de comunicare, capacitate de organizare, atentie la detalii, rabdare si calm in relatia cu clientii
    - Dinamism si disponibilitate de a invata rapid
    - Buna intelegere a mediului IT si a serviciilor de asistenta
    - Capacitate de asimilare a detaliilor tehnice legate de un produs software
    - Experienta in interogari baze de date, sql, raportare.
    - Cunoștințe si experiența cu tehnologii ETL;

    Responsabilitati

    Receptionarea, identificarea si inregistrarea problemelor pe care departamentele interne le intimpina in utilizarea software-ului ERP Soft 1.
    - Rezolvarea acestora prin intermediul asistentei prin e-mail, operarea in baza de date
    - Identificare oportunitatilor de dezvoltare a sistemului ERP pentru a preintampina si reduce problemelor receptionate.
    - Operarea in sistemul intern a modificarilor necesare.
    - Escaladarea problemelor catre programatori, documentarea cerintelor.

    Alte informatii

    Tehnologii/aplicatii cu care vei lucra:
    Soft1 ERP, Microsoft SQL Server - TransactSQL, MsOffice, Ticketing system, Java Script;
    Cursuri in domeniul IT – un avantaj;
    MS Office (Word, Excel); Limba Engleza - avansat

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv ;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Acces gratuit la Biblioteca interna Teilor;
    Cursuri si training-uri (conform Planului de formare / dezvoltare aprobat).
    Locatie: Pitesti
    Tip Job: Full Time
    Nivel: Mediu – cu experienta

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,