Coordonator echipa vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator echipa vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.01.2021

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    · Studii superioare;
    · 2-3 ani experiena pe un rol similar;
    · Cursuri de specialitate: leadership/tehnici de negociere, tehnici de vânzare și/sau
    comunicare/evaluare și acordare de feedback, managementul echipei;
    · Disponibilitate crescută pentru deplasări în zona alocată;
    · Permis de conducere categoria B.

    Abilități/competențe esențiale:
    · Foarte bune abilități de comunicare în mediul business;
    · Managementul timpului;
    · Managementul echipei;
    · Rezolvare de probleme şi luare de decizii;
    · Negociere

    Responsabilitati

    · Coordonează și supervizează activitatea de vânzare prin intermediul echipei de agenți de vânzări din
    subordine;
    · Repartizează obiectivele și targetul pe agenți, la începutul fiecărei luni, asigurându-se de realizarea
    acestora;
    · Participă la negocierile contractelor de vânzare-cumpărare cu clienţii din zona repartizată;
    · Asigură implementarea cu succes a strategiilor de marketing în piaţă;
    · Identifică noi oportunități de colaborare și de creştere a numărului de clienţi activi pe zona
    deservită;
    · Propune modalităţi de reducerea a ponderii neîncasatelor;
    · Asigură încadrarea clienților în condiţiile contractuale stabilite din punct de vedere al politicii de
    discounturi şi al termenelor de plată;
    · Informează, instruiește și oferă suportul necesar agenților de vânzări, pe probleme specifice
    activităţii;
    · Dezvoltă echipa subordonată prin implicare directă în stabilirea obiectivelor, monitorizare, acordare
    de feedback, coaching, sesiuni de evaluare, acțiuni de motivare.

    Detalii la numarul de telefon: 0728.303.784.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,

    Aplica fara CV
    5000 - 6500 RON NET / luna
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (20)