SQL Developer

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2020

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE este in cautarea unui coleg / unei colege pe pozitia de SQL Developer in cadrul echipei de Dezvoltare.

    Ce iti trebuie?
    • Cunostinte de baze de date SQL (Microsoft);
    • Cunostinte MS Excel (functii avansate), Word (developer tools);
    • Cunostinte de baza de administrare aplicatii web-based (Windows Server features, IIS, xml);
    • Studii superioare finalizate (Cibernetica, Informatica - Economica);
    • Gandire analitica;
    • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faci?
    • Sa configurezi aplicatia si sa dezvolti functionalitati conform specificatiilor din documentatia tehnica (definire de noi structuri de date si alte obiecte SQL: proceduri, triggeri, functii, viewuri);
    • Sa adaugi noile functionalitati in platforma;
    • Sa configurezi fluxurile de lucru conform proceselor interne ale clientilor;
    • Sa migrezi datele din sistemele clientilor (import de date si informatii in baza de date prin fisiere de import);
    • Sa colaborezi cu departamentul de Suport in tranzitia proiectelor implementate;
    • Sa oferi suport echipei interne de Dezvoltare software in toate fazele proiectelor.

    Alte informatii

    Benefii:
    • Traininguri;
    • Plan de cariera de lunga durata;
    • Work from home;
    • Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    • Un mediu placut si prietenos.