Internship: Inginerie Mecanica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HeidelbergCement Romania active.

Vezi toate job-urile Internship: Inginerie Mecanica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: HeidelbergCement Romania
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: temporar
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Alt oras
  • Deva
  • Fieni
  • Actualizat la: 06.03.2012

    HeidelbergCement România SA este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, betoane și agregate de pe piața locală, membru al grupului german HeidelbergCement.

    HeidelbergCement România SA deține trei fabrici de ciment, situate la Tașca, Fieni și Chișcădaga, 21 stații de betoane, 7 cariere și 5 balastiere de agregate.

    Cerinte

    - studenti din anii terminali, specializarile: Inginerie mecanica/ TCM/ Utilaje pentru constructii.
    - rezultate foarte bune in anii de studii anteriori si recomandare scrisa din partea facultatii
    - abilitati de comunicare si de lucru in echipa
    - dorinta de dezvoltare si initiativa
    - orientare spre rezultate si gandire practica
    - implicarea in proiecte extra-scolare reprezinta un avantaj
    - cunostinte limba engleza nivel avansat
    - cunostinte excelente de operare PC

    Responsabilitati

    - Gestionarea si transpunerea in format electronic a desenelor tehnice utilizand programul AutoCAD;
    - Plotare desene formate mari;
    - Asistarea responsabililor de zona la efectuarea inspectiilor preventive & predictive;
    - Inregistrare date in modulul PM/SAP

    Alte informatii

    Locatie posturi: fabricile de ciment Deva/ Fieni/ Bicaz

    Durata angajarii: 2 luni
    Perioada posibila de angajare: 01 iulie – 30 septembrie 2012

    Oferta:
    - Salariu negociat la incheierea Contractului individual de munca
    - Tichete de masa
    - Cazare gratuita pentru studentii care nu sunt din Deva, Bicaz sau Fieni

    Termen-limita de depunere a candidaturilor: 31.05.2012.
    Numai candidatii corespunzatori cerintelor vor fi contactati pentru interviu.

    BUCURESTI, Alt oras,