ARAS recruteaza lucratori identificare si raportare grup tinta in regiunile Sud Muntenia si Sud Vest in cadrul proiectului “Program regional de prevenire, screening si diagnostic al pacientilor cu boli hepatice cronice secundare infectiilor virale cu vi

Angajator: ARAS – Asociația Română Anti-SIDA
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Relatii Publice
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.09.2020

    Membră a Coaliției PLUS, ARAS este o organizație non-guvernamentală cu sediul la București, care desfășoară încă din 1992 programe de asistență socio-psiho-medicală pentru persoane infectate cu HIV și persoane din diferite grupuri vulnerabile: consumatori de droguri, persoane implicate în sexul comercial, bărbați care fac sex cu alți bărbați, persoane dezavantajate socio-economic etc. În fiecare an, organizația oferă asistență și servicii de informare unui număr mediu de circa 5.000 de beneficiari, având o echipă formată din 70 de profesioniști cu experiență în domeniu.

    Cerinte

    Minim 1 an experienta in domeniul social / relatii cu publicul;
    Abilitati de comunicare si disponibilitate pentru a lucra cu persoane aflate in situatii de vulnerabilitate si in program de lucru flexibil;
    Sunt considerate avantaje urmatoarele: permis de conducere si experienta in domeniul educatiei pentru sanatate.

    Responsabilitati

    Identifica persoane si institutii resursa care pot facilita accesul la persoanele vulnerabile; Stabileste colaborari in vederea identificarii si recrutarii grupului tinta in comunitatile in care se desfasoara screeningul;
    Informeaza cu privire la proiect si beneficiile testarii;
    Urmareste implicarea preponderenta a persoanelor vulnerabile.

    Vă invităm să trimiteți CV si copii dupa documentele care atesta experienta până la data de 16 octombrie 2020 la adresa de e-mail: hr@ arasnet.ro. Numai persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (9)