IT Service Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile IT Service Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.11.2020

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Your required skills and background:
    • University studies, with a technical background in Informatics, Electronics or in a similar area;
    • 3 years of required experience in IT Change Requests Management (in a bank or in a technical company);
    • Knowledge regarding project management & reporting;
    • Knowledge regarding Service Management;
    • Advance spoken & written English skills would be a great plus;
    • Multiplatform IT technical knowledge;
    • Good networking and communication skills;
    • Very good knowledge regarding operating environments, including data centers & database administration technologies;
    • Very good english language skills.

    Responsabilitati

    Responsabilities:
    • You shall be a point of contact for all change requests that impact the production environment for the services you manage;
    • You shall coordinate the change requests on the operational level and also offer support to other entities that coordinate said changes on a business level;
    • You shall manage the IT operational aspects that are related to the migration of certain technical changes in the production environment;
    • You make sure that the documention provided for all change requests is up to date and also offer your input for the CAB team (Change Advisory Board) in terms of decision making;
    • You lead post-implementation meetings to evaluate the impact that said changes have on our IT systems;
    • You shall coordinate the updating process of the IT architecture configuration;
    • You shall implement the standards and policies of the organization that relate to the Management of Configuration system;
    • You evaluate the efficiency of the current configuration management systems and also their design;
    • You will coordinate the process of evaluating the impact and operational risks (operational effort, costs, configuration difficulty) associated with the changes brought for the IT services that we provide.

    Alte informatii

    What we offer:
    • Attractive Salary;
    • Being part of a young development & admin team of RPA specialists within a major bank in Romania;
    • Mentoring and development opportunities;
    • Work-life balance and flexible schedule;
    • A great work from home policy with online induction and mentoring;
    • Modern office in The Bridge Center.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (429)