Specialist resurse umane -HR Representative

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Experienta pe un rol similar;
    -Limba engleza la nivel conversational;
    -Abilităţi excelene de comunicare si atentie la detalii;
    -Cunoştinţe solide de operare PC : MC Office ( Excel şi Word);

    Responsabilitati

    - Mentine colaborarea intre angajator si companiile partenere pe segmentul de activitate (tichete de masa, servicii medicale, firma de servicii externalizate payroll si administare personal);
    - Se asigura ca toata documentatia aferenta procesului de angajare este completa, urmand a raporta catre compania de servicii externalizate HR, toate datele necesare inregistrarii angajatilor in sistemele informatice, conform legislatiei in vigoare; - Relationeaza si informeaza personalul angajat, in cazul modificarii elementelor contractuale;
    - Intocmeste pontajul, verifica si valideaza datele introduse cu managerii de department, asigurand ulterior transmiterea catre firma de servicii externalizate HR;
    - Gestioneaza situatia tichetelor de masa (comanda carduri si incarcare sume tichete de masa) in functie de pontaj;
    - Creeaza si actualizeaza bazele de date continand detaliile referitoare la salariati (date salariati, evidenta concedii medicale si de odihna, promovari)
    - Gestioneaza si arhiveaza fizic documentele specifice alocate, in conformitate cu procedurile interne si reglementarile legale aplicabile;
    - Coordoneaza procesul recrutare interna si externa “end to end” (publicare anunturi, selectie CV-uri, sustinere interviuri - face to face, telefonic, skype, feed-back manageri si candidati) in vederea ocuparii posturilor vacante existente la nivel de companie.

    Asteptam cu interes CV-ul tau. Detalii la numarul de telefon: 0728.303.784.