Tehnician Mentenanta Electromecanica-automatizari

Vezi toate job-urile ADIENT AUTOMOTIVE ROMANIA - sucursala Ploiesti active.

Vezi toate job-urile Tehnician Mentenanta Electromecanica-automatizari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ADIENT AUTOMOTIVE ROMANIA - sucursala Ploiesti
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 04.11.2020

    La ADIENT - lider în producția de scaune auto - te vei bucura de ritm și direcție într-o lume mereu în mișcare. Vei avea parte de un mediu de lucru sigur, în care te vei putea dezvolta trăind experiențe și interacționând cu oameni excepționali.

    Cerinte

    CERINTE:

    - Studii medii in domeniul electronica/automatica/electromecanica
    - Bune cunostinte de automatica si electrotehnica (PLC-uri, interpretare scheme electrice), precum si cunostinte avansate de utilizare PC
    - Disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi
    - Diploma de electrician reprezinta un avantaj

    ABILITATI NECESARE:

    - Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    - Initiativa, perseverenta, flexibilitate;

    Responsabilitati

    SARCINI SI RESPONSABILITATI:

    Dezvolta, produce si asambleaza echipamentele de automatizare ( LCA si POKA YOKE ) si propune solutii de imbunatatire;
    Efectueaza reparatii, setari si lucrari de intretinere ale masinilor automate conform cerintelor;
    Interpreteaza schemele electrice si de automatizari;
    Initiaza schimbari in documentatia specificata;
    Contribuie la realizarea scopurilor specifice si la indeplinirea politicii de calitate;
    Efectueaza setari si lucrari de intretinere ai robotilor utilizati in procesul de productie, conform cerintelor.

    Alte informatii

    CE ITI OFERIM:

    • Pachet salarial peste media pietei
    • Program de lucru 8 ore/ zi in trei schimburi
    • Tichete de masa (valoare tichet 15 lei/zi)
    • Ore suplimentare platite 200%
    • Prima de vara si de iarna
    • Prima de loialitate si de Paste
    • Transport gratuit pe rutele Adient
    • Echipament de protectie si de lucru
    • Asistenta medicala gratuita la sediul firmei
    • Mediu de lucru profesionist si multinational

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Ploiesti,

    BUCURESTI, Constanta, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (5)