Front Office Asisstent

Angajator: PARFUMERIE DOUGLAS
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.09.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii superioare
    - Experienta intr-o pozitie similara
    - Limbi straine: engleza obligatoriu, germana constituie avantaj
    - Cunoastere si utilizare corecta a echipamentelor de birou (telefon, fax, imprimanta, copiator, etc.)
    - Cunoasterea si foarte buna utilizare a pachetului MS Office ( Word, Excel, PowerPoint, client de mail)
    - Atentie la detalii
    - Foarte bune abilitati de organizare, comunicare si de relationare interpersonala
    - Prezenta placuta

    Responsabilitati

    Gestionarea apelurilor telefonice si a fluxurilor de documente in cadrul companiei
    - Trimiterea si primirea corespondentei (si distribuirea destinatarilor), inclusiv aloca nr de inreg
    - Organizarea si arhivarea documentelor
    - Redactarea a diverse documente si mentinerea contactului cu diversele autoritati ale administratiei publice, banci, alti parteneri interni si externi
    - Pregatirea si actualizarea agendei de intalniri, programari, rezervari, etc.
    - Rezervarea de cazari si reservare de bilete de avion
    - Gestionarea aprovizionării cu materiale consumabile, birotica, produse de protocol, curatenie, etc
    - Tine legatura intre hr si magazine ( pt adeverinte, cereri de co, cm, decizii, etc)
    - Realizarea pontajului la Sediu si verificarea pontajuuil magazinelor (corectitudinea nr bonuri de masa, concordanta cu documentele primite de la magazine)
    - Traduceri de uz curent
    - Indeplinirea sarcinile primite de la superiorii ierarhici

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant
    - Posibilitati reale de promovare in cadrul companiei
    - Mediu de lucru placut
    - Echipa tanara si profesionista