Product Business Developer (Industrial Communication)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LAPP Romania active.

Vezi toate job-urile Product Business Developer (Industrial Communication) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: LAPP Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.10.2020

    De 60 de ani, LAPP înseamnă soluții de conectare inovatoare!
    Orientat continuu către clienții săi și lider mondial pe piața de servicii integrate, brandul LAPP reprezintă calitate, servicii premium pentru clienți și o înțelegere profundă a industriilor și aplicațiilor în care sunt utilizate produsele.
    Cu o echipă de profesioniști continuu pregătiți și inovativi reușim să satisfacem cele mai exigente nevoi ale clienților din întreaga lume.

    Cerinte

    - Să ai o experiență în vânzări, de preferat în industrie, de minim 3 ani;
    - Să știi să îți coordonezi, organizezi și planifici activitatea într-o manieră eficientă;
    - Să fii dinamic, urmărind continuu atingerea performanței;
    - Să ai inițiativă și să-ți placă să lucrezi în echipă;
    - Să deții permis de conducere categoria B;
    - Dacă și cunoști limba engleză, ai un avantaj;
    - Să fii absolvent/ă a/al unei facultăți cu profil tehnic (Automatică, Rețele);

    Responsabilitati

    - Te vei ocupa de prezentarea, promovarea și vânzarea produselor pe care le vei avea în portofoliu, în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;
    - Vei stabili, menține și întreține relațiile cu clienții existenți;
    - Vei identifica și contacta potențialii clienți pentru produsele pe care le ai în portofoliu, în scopul măririi portofoliului de clienți ai firmei;
    - Vei oferi soluții tehnice orientate nevoilor clienților, în colaborare cu echipa de la sediul central;
    - Vei finaliza procesul de vânzare și vei oferi suport after-sales.

    Alte informatii

    Eficiența și performanța ți le vom recompensa prin:
    - pachet salarial atractiv, inclusiv bonus în funcție de performanțele individuale;
    - dezvoltare profesională (cursuri în cadrul companiei și la producător, în țară și în străinătate, cursuri organizate de companii specializate și acreditate);
    - avantajul de a lucra în cadrul unei echipe tinere, dinamice și motivate;
    - ... și alte beneficii despre care însă îți vom povesti când ne vom întâlni.
    În plus, îți oferim posibilitatea de a evolua și performa pentru că îți dăm libertatea de a-ți pune în aplicare initiațivele și șansa să-ți utilizezi propriul potențial!