Project Manager eCommerce

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Project Manager eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • IT Software
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.11.2020

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    - Minim 3 ani de experienta pe pozitii de project management tehnic sau project management eCommerce
    - Familiarizat cu concepte de lucru precum Agile, SCRUM, șamd și experiență în gestionarea proiectelor în tool-uri precum JIRA, OpenProject șamd
    - Constituie avantaj cunoștințe de SEO, arhitectură funcțională a site-urilor
    - Constituie avantaj experienta de lucru cu platforma Hybris
    - Constituie avantaj un background de programare
    - Bunе аbilitаti dе comunicаre si intеractiunе

    Responsabilitati

    - Planifica, organizeaza, coordoneaza si asigura dezvoltarea tuturor proiectelor echipei de ecommerce
    - Dezvolta planuri de proiect, detaliaza cerinte de business, seteaza termenele pentru toate proiectele de comert electronic noi sau aflate in derulare, urmareste progresul acestora si pregateste statusuri recurente
    - Asigura interfatarea cu echipele de dezvoltare interne si externe pentru dezvoltarea tuturor proiectelor echipei de ecommerce
    Stabileste intalniri intra si inter departamentale pentru asigurarea calitatii proiectelor coordonate
    Evalueaza, testeaza, raporteaza si propune masuri in urma analizei statusului pe proiectele coordonate
    - Comunica cu cei implicati in proiect riscurile, provocarile si sarcinile care apar pe parcursul proiectului.
    - Gestioneaza proactiv modificările proiectelor, identifica eventualele crize și elaboreaza planuri de urgență
    - Realizeaza si trimite catre toti cei interesati rapoarte si situatii ale proiectelor dupa implementarea acestora.
    - Ofera suport tehnic pentru cerintele venite din partea echipei de ecommerce sau callcenter
    - Gestioneaza aspectelor operaționale de zi cu zi ale proiectului

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (479)