Senior Design Engineer - for commercial furniture, exhibition stands ( Bucuresti/Ilfov)

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 15.10.2020

    Senior Design Engineer - for commercial furniture, exhibition stands ( Bucuresti/Ilfov) Compania are peste 12 ani experienta in proiectare standuri expozitionale, amenajari si mobilier commercial. Sediul firmei este in Ilfov/ Stefanestii de Jos, iar transportul va fi asigurat de companie.

    Descriere rol:
    In calitate de inginer sau designer / proiectant vei face parte din Departamentul de Design/Proiectare si te vei ocupa de tot ceea ce inseamna dezvoltarea proiectelor tehnice de executie. In vederea realizarii activitatii tale vei colabora cu Dep. Marketing, Dep. Productie si Dep. Aprovizionare.

    Candidatul ideal:
    Experienta bogat in proiectare 2D, 3D / productie / design de mobilier;
    Experienta de lucru cu programele AutoCad, Corel Draw, SolidWorks;
    Experienta de lucru cu termene limita; Bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa;

    Responsabilitati:
    Dezvoltarea proiectelor tehnice de executie conform brief-urilor primate de la Dep. Design;
    Predarea proiectelor de executie conform cerintelor agreate cu dep de design si dep de productie; Predarea la timp a proiectelor de executie;
    Executia si validarea necesarului de materiale si a costurilor  de  productie.

    Oferta:
    Contract de munca stabil;
    Pachet salarial motivant si negociabil in functie de experienta in domeniu;
    Ocazional se mai poate lucra si remote; Locatie job Ilfov / StefanestiI de Jos;
    Transport asigurat (masina sau decont benzina, dupa caz);
    Beneficii in functie de realizari.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Remote

    Vezi job-uri similare (336)