Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 30.09.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Grupul Teilor: In prezent, echipa noastra este formata din peste 400 de profesionisti, care lucreaza in: vanzari, achizitii, HR, IT, marketing, contabiltate, logistica si management.
    Rolul departamentului de contabilitate: reprezinta una dintre ramurile cele mai importante funcționarii unei afaceri.
    Rolul tau in departamentul contabilitate: Ca urmare a dezvoltarii companiei, dorim sa ne marim echipa cu un coleg pentru pozitia de Economist.

    Studii universitare de licenta absolvite cu diploma in domeniul economic;
    Membru CECCAR activ – avantaj;
    Cunoastrea pachetului Microsoft Office (word, excel, outlook);
    Bune abilitati de comunicare , lucru in echipa, capacitate de organizare, planificare si prioritizare;
    Permis de conducere; Limba engleza conversational – obligatoriu ;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Inregistreaza si verifica din punct de vedere legal si al corectitudinii de clasificare, inregistrari contabile ce stau la baza intocmirii balantei contabile si a contului de profit si pierdere: (client, furnizori, casa, banca, deconturi, etc);
    Participa la lucrarile lunare/anuale de inchidere;
    Urmareste existenta contractelor incheiate cu partenerii (clienti, furnizori, banci) si respecta prevederile contractuale din punct de vedere financiar- contabil;
    Efectueaza reconcilierea anumitor conturi patrimoniale;
    tine evidenta scrisorilor de garantie bancara si desfasoara operatiunile necesare pentru emiterea celor noi si reinnoirea celor care urmeaza a expira;
    inregistreaza si planifica la plata facturile externe, potrivit contractelor negociate sau agreement-urilor incheiate cu furnizorii sau in cazul afiliatelor, potrivit contractelor cadru incheiate cu societatea mama;
    participa la lucrarile de inventariere anuala: emite confirmari de solduri catre clienti si confirma scrisorile de confirmare solduri primate de la furnizori;
    intocmeste diverse situatii si rapoarte solicitate de catre auditorul statutar al companiei, dar si de catre alti auditori interni/externi;
    Intocmeste diverse rapoarte si situatii solicitate de management;
    Intocmeste diverse rapoarte si situatii necesare pentru dosarele de finantare;

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă în cadrul unei echipe tinere și puternice.

    LOCATIE
    Pitesti
    DEPARTAMENT
    Contabilitate

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,