Inspector SSM, Galați

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Inspector SSM, Galați active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 03.02.2021

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Studii: - superioare/medii;
    Curs Inspector în domeniul securităţii și sănătăţii în muncă cu durata de 80
    ore conform. prevederilor HG 1425/2006;
    Curs Cadru tehnic cu atribuții în domeniul prevenirii și stingerii incendiilor;
    Alte atestate SSM – reprezintă avantaj;
    Experiență într-un post similar;
    Aptitudini de relaționare și prezentare clară a informaţiilor;
    Abilități avansate de organizare, planificare și structurare a informației;
    Capacitatea de a centraliza și sintetiza date, informații, documente;
    Persoană responsabilă, organizată, pro-activă, dinamică, orientată spre îndeplinirea
    obiectivelor corect, complet și la termenele stabilite.
    Capacitate avansată de argumentare;
    Abilități de comunicare și de lucru în echipă;
    Disponibilitate pentru deplasări;
    Permis de conducere.

    Responsabilitati

    Completează și actualizează ori de câte ori este nevoie toate informațiile solicitate de
    programul intern cu privire la datele firmei și ale salariaților;
    Coordonează și implementează procedurile de sănătate și securitate în muncă;
    Efectuează instructajul introductiv general în domeniul SSM și SU pentru toți salariații
    angajați în cadrul societăților pe care le gestionează, respectând procedura internă ;
    Menține legătura cu beneficiarul de servicii SSM/SU al Serviciului extern;
    Reprezintă Serviciul extern SSM în fața autorităților pentru diversele situații întâmpinate;
    Stabileşte întâlnirile periodice cu persoanele delegate de către beneficiar, pentru prestarea serviciilor prevăzute în contractul de prestări servicii, în funcție de context;
    Sesizează neconformități la sediile și la punctele de lucru ale beneficiarilor și propune
    soluții în acest sens;
    Monitorizează și efectuează întâlnirile periodice ;
    Asigură verificarea fișelor și documentelor SSM și SU, și le actualizează după caz;
    Monitorizează aplicările reglementărilor legale;
    Cunoaște şi aplică reglementările legale din domeniul securității și sănătății în muncă,
    prevenirii și stingerii incendiilor, protecției civile ;
    Etc.

    Oferim un mediu de lucru foarte plăcut, oportunități de învățare și dezvoltare;
    Salariu 2500/3000 lei net plus beneficii.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (120)