.NET Developer

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2020

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE este in cautarea a 2 colegi pe pozitia de .NET Developer care sa se alature super echipei de Dezvoltare.

    • Expertiza in tehnologiile de programare bazate pe Microsoft .NET (ASP.NET, WCF), .NET – minimum 2 ani;
    • Experienta cu HTML, CSS, JavaScript - minimum 2 an;
    • Utilizarea SQL Server (tabele, diagrame, query-uri, securitate) - minimum 2 ani;
    • Experienta cu SVN / Git;
    • Cunostinte solide OOP;
    • Experienta in a folosi stardarde de programare;
    • Abilitatea de a scrie cod mentenabil si de a putea refactoriza cod legacy la nevoie;
    • Capacitatea de a invata repede, atentie la detalii si viziune de ansamblu asupra modulelor dezvoltate si conexiunilor dintre acestea.

    Responsabilitati

    • Analiza si dezvoltarea aplicatiilor web;
    • Analiza si dezvoltarea aplicatiilor desktop folosite ca unelte interne;
    • Identificarea solutiilor de integrare pentru cerintele noi si modificarea aplicatiilor existente (web si desktop);
    • Participarea in scrum meetings.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Traininguri;
    • Plan de cariera de lunga durata;
    • Work from home;
    • Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    • Un mediu placut si prietenos.