Sociolog Retele (Sociolog - COR 263201 ) - 2h/ zi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Fundatia WORLD VISION ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Sociolog Retele (Sociolog - COR 263201 ) - 2h/ zi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: Fundatia WORLD VISION ROMANIA
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Iasi
  • Actualizat la: 03.12.2020

    World Vision Romania is a Christian foundation (non for profit, non governmental) which implements community development programs, as well as advocacy and humanitarian relief programs mostly in rural areas, placing the children’s wellbeing as their focal point. Our organization is focusing on working with children, their families and their communities, supporting them in their efforts to successfully tackle with the challenges of poverty and injustice.
    Inspired by our Christian values, we work with the most vulnerable people, irrespective of religion, race, ethnicity or gender.

    * World Vision Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal in scopul recrutarii de personal, asa cum reiese din Nota de Informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul recrutarii, disponibila pe site-ul fundatiei. Inainte de a aplica pentru acest post, va invitam sa consultati nota de informare mentionata. Aplicand pentru un post disponibil va exprimati consimtamantul ca datele dumneavoastra cu caracter personal sa fie prelucrate de catre Fundatia World Vision Romania in conditiile mentionate in Nota de informare.

    Cerinte

    Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini
    - Studii superioare in domeniul sociologiei;
    - Experienta profesionala specifica minim 5 ani;
    - Experienta in domeniul sociologiei 2 ani;
    - Abilitati de comunicare si relationare;
    - Bune abilitati de organizare si planificare;
    - Bune capacitati de analiza si sinteza;
    - Abilitati de lucru in echipa;
    - Buna operare PC.

    Responsabilitati

    Realizeaza si coordoneaza, inclusiv in perioada de sustenabilitate, reteaua de parteneriate pentru incluziunea tinerilor din invatamantul profesional si tehnic pe piata muncii;
    Raspunde de identificarea in plan local/regional a organismelor private care doresc sa primeasca in practica tineri din invatamantul profesional si tehnic, viitori membri ai retelei;
    Identifica nevoile, dificultatile, constrangerile financiare sau procedurale, interesele si planurile de dezvoltare ale membrilor retelei, organizeaza intalnirile de contact;
    Raspunde de incheierea unui numar de cel putin 50 protocoale de colaborare in cadrul retelei;
    Comunica in mod direct cu Responsabilul prelucrare si interpretare date in vederea recomandarii de catre acesta din urma a partenerilor interesati de incheierea unor acorduri/protocoale de colaborare cu Fundatia si partenerii-unitati scolare;
    Asigura poastarea si promovarea tuturor parteneriatelor incheiate pe platforma on-line SPIIC;
    Participarea la instructajul introductiv general şi la instructajele periodice planificate;
    Aplica prevederile Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date(UE) 2016/679(“GDPR”).

    Candidaţii interesaţi vor trimite CV-ul către claudia_alexandru @ wvi.org;
    World Vision Romania – Departament HR, Biroul Bucureşti, Tel. 021-2229101/Fax 021-2242972

    Aplica fara CV
    3000 - 3700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (47)