PAID INTERNSHIP - OCEAN FREIGHT @Gebrüder Weiss Jobs from top companies in Romania

Angajator: Entry Level Jobs in TOP Companies - Hipo.ro
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 08.09.2020
    Remote work: On-site

    ATRIBUȚIILE DUMNEAVOASTRĂ

    • Datorită know-how-ului dumneavoastră în domeniul transporturilor, expedițiile noastre maritime și aeriene se află pe mâini bune
    • Gestionați transporturile maritime și aeriene de mărfuri de la A la Z și sunteți permanent la curent cu expedițiile, în largul mării sau deasupra norilor
    • Organizați expedițiile la nivel mondial ale containerelor maritime de mărfuri sau pentru transportul aerian de mărfuri în cadrul unei echipe multiculturale
    • Sunteți responsabil(ă) pentru tot ceea ce ține de clienți, transportatori, companii de transport aerian, companii de transport maritim, operațiuni vamale
    • Acționați ca persoană de contact competentă pentru clienții noștri și sunteți permanent în legătură cu partenerii noștri din întreaga lume

    OFERTA NOASTRĂ

    • Vă bucurați de libertate de decizie și de acțiune într-un mediu de lucru plăcut, care vă permite să vă puneți în aplicare competențele specializate
    • O oportunitate pe termen lung cu potențial de dezvoltare
    • Posibilitatea de a vă aduce contribuția la o companie de renume internațional
    • O fază intensivă de introducere în activitate sub îndrumarea unei echipe dedicate
    • Oferte cuprinzătoare de perfecționare și metode de învățare inovatoare
    • Desfășurarea în mod independent și autonom a activității profesionale
    • Sistem de pensie și oferte de servicii medicale

    PROFILUL DUMNEAVOASTRĂ

    • Vă asumați cu plăcere responsabilitatea și oferiți clienților noștri servicii la cel mai înalt nivel
    • În acest scop, vă concentrați atenția asupra obiectivelor, dar aveți și o privire de ansamblu
    • Vă descurcați foarte bine în „jungla” transporturilor internaționale, grație talentului dumneavoastră organizatoric
    • Aveți totul sub control și știți să găsiți soluții
    • Vedeți situația în ansamblu și cunoașteți direcția în care se îndreaptă lucrurile
    • Depuneți toate eforturile și aveți curajul de a abandona metodele standard pentru identificarea unor soluții mai bune
    • Sunteți o persoană comunicativă, interesată de alte țări/culturi, care înțelege importanța stabilirii de noi contacte
    • Dispuneți de un program de formare profesională în domeniul comercial și, preferabil, de experiență pe o poziție similară, respectiv în domeniul expedițiilor, puteți comunica în limba engleză și utiliza diferite mijloace de informare și comunicații
    * Apreciem diversitatea și promovăm colaborarea între persoane de sex diferit, vârste diferite, etnii/religii diferite, precum și persoane cu nevoi speciale.
    Cu o istorie de peste 550 de ani, Gebrüder Weiss este cea mai veche companie de logistică din lume – și una dintre cele mai de succes. Baza acestui succes? Angajații noștri. Aceștia au libertatea să exploreze noi abordări și să se implice în mod activ – în toate cele peste 150 de filiale din întreaga lume. Oferim perspective de carieră extraordinare pentru toate persoanele care iubesc mobilitatea.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Entry Level Jobs in TOP Companies - Hipo.ro. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Entry Level Jobs in TOP Companies - Hipo.ro >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (102)