Reprezentan vanzari piese auto

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 01.10.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Experienta in vanzari b2b in domeniu tehnic
    • Experienta in domeniul auto
    • Abilitati excelente de negociere, comunicare si convingere
    • Persoana orientata spre solutii si capabila sa raspunda nevoii clientului
    • Permis de conducere cat. B – fara incidente rutiere majore
    • Studii medii/superioare finalizate.

    Responsabilitati

    Preluarea portofoliului de clienti alocat si dezvoltarea acestuia.
    ​• Vizitarea clientilor existenti in portofoliu si dezvoltarea relatiei comerciale cu acestia.
    ​• Identificarea de noi clienti - service-uri auto / magazine de piese auto.
    ​• Negocierea si semnarea de contracte cu clientii
    ​• Monitorizarea activitatii concurentei pe zona alocata
    ​• Sa identifici nevoile clientilor, sa analizezi si sa rezolvi problemele clientilor, promovand produsele companiei si modul de livrarea a acestora.

    Alte informatii

    Beneficii:
    ​• Vei fi angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata;
    ​• Vei fi platit la timp, in fiecare luna - se acorda avans si lichidare
    ​• Vei castiga un salariu fix garantat + bonus lunar din vanzari
    ​• Vei avea masina de serviciu in posesie full-time, laptop, telefon de serviciu