Specialist recrutare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Specialist recrutare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Pitesti
  • Actualizat la: 09.09.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    In prezent, grupul Teilor este format din peste 400 de profesionisti, care lucreaza in: vanzari, achizitii, HR, IT, marketing, contabiltate, logistica si management.
    Rolul departamentului de resurse umane: De a ajuta organizatia sa evolueze, fiind un partener strategic al conducerii companiei.
    Rolul tau in departamentul HR: Coordonarea end to end a procesului de recrutare.

    Cerinte:
    Experienta in domeniu minim 2 ani; Experienta relevanta in recrutare blue & white collar;
    Experienta ca si psiholog constituie un avantaj;
    Absolvent studii superioare specializate (psihologie/socio-umane/relatii publice);
    Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii;
    Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală;
    Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel;
    Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor;
    Abilităţi de lucru în echipă;
    Cursuri in domeniul resurselor umane – un avantaj;
    MS Office (Word, Excel); Limba Engleza - avansat
    Carnet de conducere categoria B;

    Responsabilitati

    Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
    Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente;
    Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
    Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
    Sustine interviurile, evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie;
    Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
    Elaborareaza ofertele de angajare;
    Implicarea in diverse actiuni ce tin de intocmirea fiselor de post, dezvoltarea resurselor umane si alte activitati ce tin de departamentul HR;
    Intocmeste si transmite diverse raportari periodice;
    Tine legatura cu toate departamentele companiei;
    Studiaza piata fortei de munca pentru domeniul de activitate specific firmei, culege informatii necesare imbunatatirii calitatii procesului de selectie-recrutare.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv ;
    Laptop, telefon de serviciu;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Acces gratuit la Biblioteca interna Teilor;
    Cursuri si training-uri (conform Planului de formare / dezvoltare aprobat).

    Prin transmiterea CV-ului dvs. sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal necesare desfășurării procesului de recrutare desfășurat n conformitate cu art. 6 par. 1 lit. un regulament (UE) 2016/679 al Parlamentului European și al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecția persoanelor n ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Craiova, Pitesti, Slatina,