Asistent recrutare (cu lb. franceza)

Angajator: Cegedim Service Center
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.10.2020

    Avand deja o prezenta importanta pe piața locala romaneasca (Cegedim Rx & Cegedim Customer Information) și constient de potentialul de talente din domeniile IT din Romania, grupul Cegedim a ales orasul Bucuresti pentru a-si crea noul centru de servicii.

    Compania Cegedim Service Center este situata in zona de afaceri a cartierului Pipera (caldirea Globalworth Plaza), foarte aproape de stația de metrou Aurel Vlaicu.

    Dupa 2 ani de activitate, deja peste 200 de angajați (septembrie 2019) au ales să ni se alăture și să construiască împreună un centru de excelență operațională, precum și un mediu de lucru plăcut si plin de oportunități.

    Continuăm să creștem și căutăm profesioniști francofoni dinamici, care sa faca una dintre meseriile urmatoare: Consilier hotline, Suport helpdesk, Specialist payroll, Specialist administrativ HR, Consultant HRIS.

    Anul 2020 aduce noi proiecte si ne propunem sa ajungem la 300 de colegi cu care sa impartasim aceleasi valori.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate
    - Cunoasterea limbii franceze la nivel mediu (B2)
    - Outlook si Microsoft Office (Excel, Word) – nivel mediu
    - Abilitati de lucru in echipa
    - Capacitate de comunicare, relationare cu oamenii si organizare
    - Bune abilitati de gestionare a timpului
    - Atentie la detalii
    - Simt etic si confidentialitate

    Responsabilitati

    - Lucreaza in stransa colaborare cu echipa de recrutare pentru intreg procesul de recrutare si selectie, insusindu-si si aplicand procedurile interne aplicabile departamentului
    - Participa alaturi de persoana responsabil ade recrutare la sourcingul candidatilor pentru pozitiile vacante, in functie de profilul dorit si de cerintele postului stabilite in job description
    - Promoveaza pozitiile disponibile din cadrul echipei pe diferitele site-uri de recrutare
    - Poate participa la identificarea si administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante
    - Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
    - Contacteaza candidatii selectati de recruiter in vederea verificarii interesului acestora si programarii interviurilor
    - Se ocupa de gestionarea testelor de recrutare de aplicat candidatilor selectati dupa interviul telefonic
    - Poate participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
    - Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
    - Participa impreuna cu membrii echipei la organizarea evenimentelor de recrutare