Payroll Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Colorful HR Leasing active.

Vezi toate job-urile Payroll Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Relatii Publice
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 24.09.2020

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE este in cautarea unui/unei coleg/colege pe pozitia de Payroll Consultant.

    • Studii superioare (absolvent de ASE, Politehnica, Cibernetica, Resurse Umane - reprezinta un avantaj);
    • Cunostiinte MS Excel;
    • Cunoasterea proceselor de salarizare - conditie obligatorie;
    • Cunoștințe de baze de date (SQL) reprezinta un avantaj;
    • Capacitate de asimilare rapidă a informatiilor noi și dorința de perfecționare continuă;
    • Capacitate de analiză si de organizare;
    • Abilități excelente de gestionare a relației cu clienții.

    Responsabilitati

    • Oferirea de asistență tehnică pentru utilizarea sistemului aplicațiilor implementate;
    • Urmărirea și soluționarea solicitărilor primite de la clienți;
    • Importuri de date și informații în baza de date prin fișiere de import;
    • Colaborarea cu Departamentul de Implementare în tranziția proiectelor implementate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Traininguri;
    • Plan de cariera de lunga durata;
    • Work from home;
    • Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    • Un mediu placut si prietenos.