Junior IT Specialist in Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Accace Romania active.

Vezi toate job-urile Junior IT Specialist in Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Accace Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.02.2021
    Scurta descriere a companiei

    CE OFERIM?

    O gama completa de servicii de consultanta si BPO multi-country.

    Punem accentul pe inovatie si exploram solutii BPO si de consultanta inteligente, care sa contribuie la succesul clientilor nostri. Expertiza, intelegerea profunda a afacerii clientului nostru, gandirea out-of-the-box si entuziasmul ne califica drept un partener de incredere pe toate planurile.

    DE CE SUNTEM DIFERITI?

    Solutii eficiente conduse de inovatie.

    Dezvoltam solutii IT pentru clientii nostri pentru a gestiona cat mai bine procesele de contabilitate, salarizare si resurse umane. De asemenea, avem experienta in livrarea de servicii multy-country, reducerea de costuri si economisirea timpului petrecut cu gestionarea unei retele de diferiti furnizori externi.

    Misiunea noastra este de a ne sprijini clientii, colegii si partenerii sa isi atinga visurile, lasand o amprenta pozitiva asupra lumii.

    Cerinte

    Ce ne dorim de la tine:

    - Studii in domeniul IT sau in domenii conexe
    - Cunostinte foarte bune de operare MS Office
    - Limba engleza – nivel mediu
    - Administrare server Windows – reprezinta un avantaj
    - Administrare LAN/WAN – reprezinta un avantaj
    - Experienta anterioara in furnizarea de suport IT – reprezinta un avantaj
    - Gandire analitica, capacitate de a lucra independent, dar si in echipa
    - Abilitati bune de comunicare
    - Abilitatea de a prioritiza in mod corespunzator sarcinile

    Responsabilitati

    Ce implica pozitia ta:

    - Vei asigura suportul tehnic pentru sistemele IT ale companiei, fiind responsabil de buna functionare a acestora
    - Te vei ocupa de preventia si analiza problemelor, a erorilor si a altor situatii specifice zonei IT
    - Vei inregistra incidentele in aplicatia interna sau le vei transmite mai departe in atentia administratorilor de sistem
    - Vei administra conturile de utilizatori, precum si echipamentul IT al angajatilor
    - Vei oferi suport utilizatorilor, precum si celorlalte echipe IT din cadrul companiei
    - Vei asista in cadrul implementarii proiectelor pe zona de IT
    - Vei mentine legatura cu furnizorii IT externi
    - Vei asigura administrarea serverelor si vei oferi suport in platforma de ticketing

    Alte informatii

    Ce iti oferim in schimb:

    - Program part-time de 4 h/zi, flexibil
    - Salariu motivant si bonus anual in functie de performanta
    - Tichete de masa
    - Abonament medical la o clinica privata cu renume
    - Locatie centrala si flexibilitatea programului de munca
    - Home office
    - Concediu de studiu platit
    - Curs de engleza, traininguri, sustinere financiara pentru specializari
    - Ceai, cafea si fructe la birou
    - Abonament Bookster
    - Sansa de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi tineri si prietenosi, cu un puternic background profesional
    - Organizam diverse evenimente interactive care ajuta la destinderea atmosferei si la intarirea spiritului de echipa. Este suficient sa ne urmaresti pagina de Facebook Accace Careers Romania si te vei convinge singur!

    5000 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (120)