Economist-contabil - Iasi

Angajator: Iulius
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 19.09.2020

    With over 20 years of experience, the IULIUS Company is the most important developer and operator of mixed-use projects in Romania. IULIUS developed 260,000 sqm of retail premises and 120,000 sqm of class A office spaces. The company projects include the PALAS IAȘI mixed-use urban ensemble, the IULIUS MALL national network and the UNITED BUSINESS CENTER office building network, which became urban and economic landmarks for the cities where they were developed.

    Cerinte

    - Studii superioare în domeniul Economic, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă;
    - Cunoștințe solide de Contabilitate și fiscalitate;
    - Cunoștințe de bază privind legislația fiscală (calculul profitului impozabil, reglementări privind TVA, impozite locale);
    - Bun cunoscător al pachetului de programare MS Office (în special MS Excel);
    - Spirit de echipă, activ, dinamic, inteligent, tact, atitudine pozitivă, discreție, loialitate, capacitate organizatorică, inițiativă, flexibilitate, capacitate de analiză și sinteză.
    - Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
    - Vechime 1-3 ani.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:

    - Întocmește, ține evidența și inregistrează documentele financiar-contabile ale societății conform reglementarilor contabile si fiscale aplicabile, precum și procedurile specifice societății (facturi de livrare, facturi privind achiziții de bunuri și servicii, operațiuni de casă și bancă, monitorizează vectorul fiscal al societății, întocmește declarații fiscale;
    - Elaborează situații la solicitarea managementului, pe seama informațiilor din evidența contabilă;
    - Participă la lucrări premergătoare întocmirii situațiilor financiare anuale (inventariere, confirmări de solduri pe parteneri).

    Alte informatii

    Se oferă:

    - pachet salarial motivant;
    - condiţii de muncă deosebite, într-un mediu dinamic şi stimulativ;
    - posibilitatea integrării într-o echipă tânără, caracterizată prin performanţă şi succese dovedite.