Contabil sef

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Contabil sef active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.11.2020

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, o companie cu capital strain, din industria transporturilor, care activeaza in Romania de peste de 20 de ani, recrutam Contabil sef.

    Candidatul ideal
    • Absolvent de studii superioare in domeniul Economic/Financiar/Contabil;
    • Experienta de minim 5 ani ;
    • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in domeniu;
    • Cunostinte avansate in MS Office;
    • Cunostinte limba engleza- nivel mediu;
    • Cunostinte limba italiana – nivel mediu;
    • Capacitatea de a lua decizii;
    • Planificare și organizare;
    • Orientare spre rezultate;
    • Analiză și sinteză;
    • Bune abilitati de comunicare.

    Responsabilitati

    • Organizeaza, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
    • Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
    • Realizeaza activitatea de inchidere de luna si an in conformitate cu legislatia romaneasca tinand cont de datele limita;
    • Intocmeste si transmite declaratiile periodice fiscale catre autoritatile fiscale conform legislatiei relevante in termenele limita;
    • Realizeaza raportarea financiara in conformitate cu standardele de Grup in termenele impuse;
    • Reprezinta compania in fata autoritatilor fiscale si a auditorilor;
    • Propune modificari ale planului de conturi si implementarea modificarile legislative cerute de modificarea reglementarilor contabile romanesti;
    • Operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa;
    • Transmiterea confirmarilor de sold furnizorilor si verificarea acuratetii rulajelor si soldurilor conturilor contabile de furnizori;
    • Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/ din societate;
    • Intocmirea notelor contabile, registrelor contabile si documentelor justificative;
    • Efectueaza si raspunde de statul de salarii si toata documentatia aferenta declaratiilor catre stat.

    Alte informatii

    - Pachet salarial competitiv;
    - Transport decontat;
    - Program de lucru flexibil.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid