Inginer mecanic mentenanţă

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer mecanic mentenanţă active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Targoviste
  • Actualizat la: 04.09.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice – profil mecanic;
    • Cunoştinţe bune de operare AutoCad, Microsoft Office;
    • Experienţă de minim 3 ani in producţie industrială;
    • Persoană cu bune abilităţi de planificare, organizare şi comunicare;
    • Persoană foarte bine organizată, meticuloasă, contrată pe respectarea termenelor şi încadrarea în bugete;
    • Limba engleză nivel mediu.

    Responsabilitati

    • Citeşte şi interpretează schiţe, desene tehnice, scheme şi rapoarte;
    • Verifică şi analizează propunerile de design ale clienţilor, specificaţiile tehnice;
    • Investighează erorile şi dificultăţile care apar în funcţionarea echipamentelor;
    • Aplică principiile ingineriei mecanice în domenii emergente cum ar fi robotica;
    • Recomandă diverse modificări ale design-ului;
    • Planifică şi urmăreşte activitatea de întreţinere periodică, reglajele utilajelor de producţie şi se asigură că liniile de producţie funcţionează în parametrii normali.