Coalicion PLUS si ARAS recruteaza un Asistent(a) Departament Capitalizare/Charge(e) de mission Pole Capitalisation (Asistent Analist, cod COR 241307)

Angajator: ARAS – Asociația Română Anti-SIDA
Domeniu:
  • Altele
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.09.2020

    Membră a Coaliției PLUS, ARAS este o organizație non-guvernamentală cu sediul la București, care desfășoară încă din 1992 programe de asistență socio-psiho-medicală pentru persoane infectate cu HIV și persoane din diferite grupuri vulnerabile: consumatori de droguri, persoane implicate în sexul comercial, bărbați care fac sex cu alți bărbați, persoane dezavantajate socio-economic etc. În fiecare an, organizația oferă asistență și servicii de informare unui număr mediu de circa 5.000 de beneficiari, având o echipă formată din 70 de profesioniști cu experiență în domeniu.

    Cerinte

    Studii superioare: nivel Master
    Nivel excelent de redactare și comunicare în limbile franceză, engleză (un nivel bun de cunoaștere a limbii spaniole reprezintă un avantaj)
    Cunoașterea domeniului HIV/ SIDA și al hepatitelor virale
    Cunoștințe în domeniul capitalizării experiențelor (bune practici) și managementul cunoștințelor/informațiilor (knowledge management)
    Cunoașterea domeniului cercetării sociale, în special elaborarea și utilizarea instrumentelor de analiză a problemelor sociale.

    Responsabilitati

    Experiență în documentare de experiențe și bune practici (participare la procese de capitalizare)
    Experiență în sintetizarea informațiilor și redactarea materialelor pentru promovarea/valorificarea experiențelor /capacitatea de prelucrare a textelor tehnice în limbaj accesibil publicului larg
    Experiență în colectarea, procesarea și analiza datelor calitative și cantitative (cercetare în domeniul științelor sociale)
    Experiența de lucru în sectorul ONG reprezintă un avantaj

    Data de începere : 15 septembrie 2020 (sau la o dată stabilită de comun acord)
    Norma de lucru : 8 ore/zi
    Toţi cei interesaţi sunt rugați să transmită un dosar de candidatură care va cuprinde următoarele documente :
    – CV actualizat, în limba franceză
    – Scrisoare de motivație în limba franceză
    Termenul-limită pentru transmiterea dosarului de candidatură este 04 septembrie 2020, 23:59, ora României.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (121)