Economist Senior - Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grampet Group active.

Vezi toate job-urile Economist Senior - Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Grampet Group
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.02.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cunostinte profesionale:

    - cunostinte solide in domeniul financiar
    - cunostinte solide de contabilitate
    - cunostinte solide de Excel
    - cunostinte solide de limba Engleza

    Calitati si aptitudini profesionale:
    - foarte bune abilitati de comunicare
    - abilitati privind lucrul în echipa, dar si capacitatea de a se organiza individual
    - capacitate de sinteza
    - abilitatea in lucru cu volume mari de date

    Studii:
    - Studii superioare in domeniul economic

    Responsabilitati

    Atributiuni

    - Intocmeste situatia zilnica a datoriilor si creantelor si cash flow zilnic, raportate catre management
    - Urmareste soldurile din banci intermediare/plati furnizori riscanti
    - Intocmeste Raportul saptamanal Creante-Datorii
    - Completeaza cash flow incasari-plati previzionat
    - Verifica listele cu propuneri plati furnizori
    - Verifica/realizeaza conditia de rulaj bancar ce reiese din contractele de credit semnate cu bancile.
    - Completeaza documentatia factoring/operare factoring
    - Raspunde de raportarea lunara/semestriala catre banci
    - Verifica facturi taxe, comisioane factoring
    - Inregistreaza facturi factoring
    - Compensare facturi factoring cu client factoring
    - Raspunde de situatia creditelor
    - Verifica ratele de credit/dobanzi
    - Raspunde de operatiunile de schimb valutar necesare platilor externe
    - Raspunde de raportarile lunara catre banci
    - Intocmeste centralizatorul cash flow companii din grup
    - Intocmeste situatii pentru audit/confirmari banci
    - Raspunde de raportarea BNR plati rate externe
    - Rapunde de obtinerea de scrisori bonitate
    - Raspunde de obtinerea/inchiderea/prelungirea de scrisori garantie bancara
    - Tine evidenta cu contractele de imprumut/OD/factoring
    - Raspunde de raportarea de informatii catre banci
    - Raspunde de evidenta cu evaluari si gajuri material rulant in vederea obtinerii rapoartelor de evaluare
    - Respecta calendarul de verificare-inchidere conform procedura de inchidere luna
    - Pregateste documentatie si situatii la cerere in procesele de audit extern si controalele autoritatilor din Romania;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (166)