Consultant Resurse Umane

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EasyDO Digital Technologies active.

Vezi toate job-urile Consultant Resurse Umane active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: EasyDO Digital Technologies
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.10.2022

    Easydo is an independent European company, spinoff of a Top player in IT&C services in Romania.
    The team is managed by Senior partners and senior experts. We are building the next generation of applications including API, Data Governance, AI, machine learning, IoT, AR, VR.
    We help companies in curve of digital adoption and automation, delivering connected services and solutions that allows to improve business and environment.
    Our business practices focus on:
    - Software Factory & Innovative Business Solutions
    - Cybersecurity solutions and services
    - Interoperability Solutions: Interoperability Solutions: API Management, Integration Solutions B2Bi, Managed File Transfer ( Partner solutions: Axway, APIGEE, WSO2).
    Our fundamental values are respect, fairness, ethics, openness and teamwork.

    KeyPaas is an IoT Platform that enables fast and scalable connection of things to the Internet with multiple protocols, encryptions and payloads.

    Cerinte

    Studii superioare – de preferat licența în Psihologie;
    Cursuri de specialitate în domeniul HR (Dezvoltarea organizațională, Psihologia muncii, Relații de muncă, certificare Inspector resurse umane, etc.);
    Limba engleză la nivel mediu – avansat;
    Foare bune abilități de operare PC (MS Office, Outlook, Navigare internet);

    Responsabilitati

    Intocmirea procedurilor specifice activitatii de adminstrare a personalului
    Intocmirea drafturilor documentelor necesare in activitatea de administrare de personal,
    Responsabil cu obtinerea avizelor de munca si a vizelor pentru cetatenii straini care urmeaza sa lucreze in Romania
    Responsabil cu obtinerea vizelor pentru salariatii care urmeaza a calatori in interes de serviciu in afara tarii,
    Responsabil cu obtinerea formularelor A1 (detasare) si a intocmirii declaratiilor prealabile de detasare
    Intocmeste documentele necesarii concedierilor : economice, disciplinare,
    Asigura suport clientului intern : raspunde la intrebarile legate de clauzele contractuale specifice, legislatia muncii si salarizare, aplicatia interna de pontare a activitatii, asigurarea medicala privata, alte drepturi si beneficii.
    Tine legatura cu furnizorul de tichete de masa, furnizorul asigurarii medicale, furnizorul de
    servicii SSM
    Verifica pontajul lunar,
    Introduce medicalele si primele in programul de salarii,
    Comanda tichetele de masa,
    Verifica pontajul cu statul si inregistreaza in programul de salarizare ultimele modificari la statul de plata,
    Valideaza statul de plata si genereaza declaratia 112.
    Intocmeste si depune dosarul de recuperare a sumelor de la CASMB,
    Intocmeste actele de personal: contracte, acte aditionale, decizii
    Intocmeste criteriile de evaluare si obiectivele de performanta ale salariatilor,
    Intocmeste si urmareste sistemul de evaluare al performantelor salariatilor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara, Job national

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)