Ofiter operatiuni Exchange & MoneyTransfer

Angajator: MoneyGold
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 06.08.2020

    MoneyGold vă oferă cele mai rapide și sigure servicii financiare nebancare.
    Cele 41 de locații din țară vă oferă împrumuturi prin amanetare, servicii de schimb valutar și transfer rapid de bani. Conceptul MoneyGold se bazează pe servicii financiare la cele mai înalte standarde, sigure, transparente și de încredere.

    Cerinte

    Ne marim echipa din cadrul departamentului: Suport Exchange & MoneyTransfer din cadrul diviziei MoneyGold!

    Candidatul ideal:
    Experienta de minim 2 ani pe o pozitie sililara. Constituie un avantaj experienta in sistemul bancar; Legislatie si practica financiar-contabila, fiscala, societara, comerciala, de protectie a mediului, documente specific;
    Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
    Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
    Foarte bune activitati de planificare si organizare.
    Limba engleza – mediu-avansat -, constituie un avantaj.
    Competente IT&C: MS Office.
    Permis auto: Categoria B.

    Responsabilitati

    Asigura support colegilor din retea pe segmentul Exchange & MoneyTransfer.
    Verificarea si corectarea operatiunilor financiar-contabile, efectuate eronat. Capacitatea de a cunoaste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul de verificare si corectare a operatiunilor financiar-contabile.
    Gestionarea platilor catre furnizor. Capacitatea de a stabili, realiza, implementa si disemina procesul de efectuare a platilor catre furnizor.
    Gestionarea transferurilor prin serviciul MoneyGram. Capacitatea de a cunoste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul transferurilor MoneyGram.
    Asigurarea procesului de monitorizare a fluxurilor de numerar si cashflow. Capacitatea de a cunoaste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul de monitorizare a fluxului de numerar si cashflow.
    Gestionarea operatiunilor si tranzactiilor bancare.
    Asigurarea procesuluide stabilire a cursurilor de schimb valutar/ curs de piata. Capacitatea de stabilire a cotatiilor valutare, negociere curs valutar.
    Gestionarea platformelor Exchange si MoneyGram. Capacitatea de monitorizare, analiza rulaj, analiza curs valutar, necesar lichiditate in retea.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv; Laptop, telefon;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Bonusuri in functie de realizari si evolutie;