CONTABIL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Morgan Sol active.

Vezi toate job-urile CONTABIL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • Altele
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.10.2020

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    Ce persoana cautam?

    Sunteti candidatul ideal daca aveti:
    - Studii superioare in domeniul economic/contabilitate;
    - Cunostinte foarte bune in aplicarea legislatiei finaciar-fiscal-contabile;
    - Experienta profesionala in domeniul contabil (de preferat in companii de productie/logistica) de minim 5 ani;
    - Cunostinte la nivel avansat de operare in pachetul Office, in special Excel;
    - Persoana atenta la detalii, calma, cu un grad inalt de concentrare, harnica si meticuloasa.

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faceti?

    In postura de CONTABIL veti desfasura urmatoarele activitati:
    - Asigurarea evidentei contabile a stocurilor, a relatiilor cu tertii si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
    - Contabilizarea facturilor emise pentru clienti;
    - Inregistrarea incasarilor si platilor in lei conform extrasului de cont, facturilor de prestatii furnizori;
    - Monitorizarea zilnica a furnizorilor neachitati si a clientilor neincasati pe scadente;
    - Indeplinirea demersurilor pentru incasarea sumelor scadente de la clienti;
    - Realizarea de evidente zilnice privind incasari vs. plati;
    - Mentinerea unei evidente privind cheltuielile cu parcul auto/ consum combustibil / reparatii;
    - Inregistrarea zilnica a extrasului de banca si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
    - Evidenta avansurilor spre decontare si evidenta cheltuielilor in avans;
    - Intocmirea NIR + Bon Consum materiale consumabile/obiecte de inventar;
    - Inregistrarea facturilor de achizitii;
    - Evidenta mijloacelor fixe si obiecte de inventar;
    - Relatia cu furnizorii si clientii in vederea reconcilierii fiselor de cont;
    - Intocmirea declaratiilor lunare;
    - Intocmirea declaratiilor de TVA;
    - Intocmirea balantei.

    Ce puteti castiga?

    Daca va veti alatura echipei, veti avea de castigat!
    - Pachet de compensatii si beneficii in stransa corelatie cu activitatea si implicarea aratata.

    In acest proiect reprezentam clientul nostru - companie cu capital romanesc, specializata in servicii de management al deseurilor, ce ofera solutii personalizate clientilor din zona retail, commercial si productie cu privirie la toate serviciile ce tin de managementul, tratarea si reciclarea unei game largi de deseuri.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (82)