Inginer automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.08.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Cunostinte de electronica, software, PLC;
    • Cunostinte programare roboti 3 si 4 axe;
    • Cunostinte sisteme de control video;
    • Cunoasterea functionalitatii preselor de stantare si injectie (programare, supraveghere, etc.);
    • Cunostinte despre referentiale de calitate: ISO 9001:2000 si ISO/TS 16949:2002;
    • Cunostinte tehnici statistice;
    • Cunostinte despre metode de rezolvare a problemelor si de ameliorare;
    • Cunostinte utilizare PC (MS Office, Internet);
    • Cunostinte de limba engleza;
    • Cunostinte baze Kaizen (Standardizare, 5S, Muda-Rezolvare de probleme, Management Vizual).
    • Studii superioare tehnice, experienta de minim 5 ani in domeniul tehnic.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Asigura suport tehnic in dezvoltarea produselor noi in etapa de ofertare,fezabilitate si realizare a caietelor de sarcini pentru automatisme si teste;nbsp;nbsp;
    • Asigura suport tehnic project managerului in validarea design-ului pentru automatisme si teste aferente proiectelor receptionate de la furnizori sau interne, in conformitate cu cerintele clientului;nbsp;nbsp;
    • Asigura interfetele necesare intre automatisme/ teste si presele de injectie sau stantare;
    • Participa la receptia si omologarea automatismelor si testelor;
    • Realizeaza incercarile necesare cu respectarea termenelor convenite, asigurand conditiile precizate in cererea de incercari, cu respectarea procedurilor interne;
    • Defineste parametrii optimi de reglaj pentru automatisme si teste;
    • Realizeaza instructiuni de lucru, game operatori, instructiuni de mentenanata si instructajele specifice pentru automatisme si teste;
    • Planifica si urmareste activitatea de ramp up specifica proceselor cu automatisme si teste;
    • Face propuneri pentru ameliorarea automatismelorsi testelor existente;
    • Asigura suport tehnic pe intreg ciclu de viata al automatismelor si testelor (optimizare proces de fabricatie, suport tehnic in rezolvarea problemelor);
    • Planifica si urmareste cererile de modificare pentru automatisme si teste;
    • Planifica si implementeaza modificarile survenite (interne sau client) pe partea automatisme si teste;
    • Verifica solicitarile de modificare ale instructiunilor de lucru (parametrii de reglaj) cerute de catre departamentul Productie, ;

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (8)