Analist Cumparari - Calarasi

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 11.07.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru, unul dintre principalii jucatori la nivel global din industria otelului, suntem in cautarea unui Analist Cumparari:

    Locatie: Calarasi

    Cerinte:

    Cunostinte bune de limba engleza si/sau italiana;
    Absolvent studii superioare economice sau tehnice;
    Bune abilitati de utilizare a programelor informatice: Windows, Office; cunostinte lucru in SAP prezinta avantaj;
    Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
    Persoana dornica de a invata, initia procese noi;
    Foarte bune abilitati de comunicare si negociere.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Identificarea furnizorilor interni si externi pentru diverse produse si servicii;
    Identificarea celor mai bune oferte;
    Negocierea preturilor si celorlalte conditii comerciale;
    Comunicarea cu furnizorii, lansarea comenzilor si urmarirea livrarilor;
    gestionare portofoliul de furnizori si realizeaza de achizitii intr-o maniera legala, cu integritate si cu un pronuntat simt al urgentei.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv;
    Bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi;
    Asigurare medicala privata;
    Transport asigurat;
    Bonusuri in functie de performanta;
    Program de lucru L-V 08.30 - 17.00