Agent Relatii Clienti B2B

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internship
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.07.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, una dintre cele mai mari institutii bancare, suntem in cautarea unui Agent Relatii Clienti B2B.

    Cerinte:
    - Studii medii/superioare;
    - Bune abilitati de lucru cu PC: Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
    - Foarte bune abilitati de comunicare;
    - Buna abilitati de organizare;
    - Orientare catre client;
    - Orientare catre rezultat;
    - Experienta in activitatea de call center reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    - Efectuarea apelurilor catre clienti business (persoane juridice) in vederea actualizarii datelor existente in sistem: date contact, reprezentanti, etc;
    - Furnizeaza clientilor informatiile necesare/ solicitate intr-un mod profesional;
    - Inregistrarea in baza de date a informatiilor primite de la clientii apelati;
    - Intocmirea rapoartelor privind activitatea desfasurata si discutiile initiate cu clientii.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Locatie centrala (Piata Victoriei);
    - Program de lucru: L-V 09:00 - 18:00;
    - Pachet salarial: 2000 - 2200 lei net;
    - Bonuri de masa 15 lei / zi lucratoare;
    - Transport: decontare 80 lei;
    - Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen mediu si lung.