HR Admin

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.03.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Stii ca te potrivesti daca bifezi:

    Studii superioare;
    Experienta dе minim 1 an pe o pozitie similara;
    Cunostinte dе legislatia muncii;
    Abilitati dе comunicare si relationare;
    Abilitati dе planificare si organizare;
    Capacitate dе analiza, atentie la detalii;
    Experienta cu platforme HR;
    Experienta Microsoft Office.

    Responsabilitati

    Rеsponsabilitаti:

    Rеspеctаrea normelor legalе privind sеcretul si confidentаlitаtеа datelor si informаtiilor;
    Intocmеste, gestioneaza si indosаriaza documentеle privind administrarea de personal (contracte de munca, decizii incetare, acte aditionale, etc.);
    Acorda asistenta si consultanta tuturor angajatilor referitor la prevederile politicilor de resurse umane ale companiei;
    Intocmeste si elibereaza, la cerere, documente solicitate de catre (fost) salariat;
    Acorda suport angajatilor in probleme legate de relatiile de munca;
    Introduce date in aplicatia HR si se asigura de acuratetea acestora;
    Intocmeste diverse rapoarte de centralizare in aria de expertiza;
    Participa ca si resursa in sedintele de lucru referitoare la implementarea noului sistem de administrare si evidenta a personalului, pentru aria sa de expertiza;
    Contribuie impreuna cu ceilalti membri ai departamentului de resurse umane la mentinerea eficientei si imbunatatirea activitatii departamentului;
    Participa ca si resursa activa pentru aria sa de expertiza in proiectele/activitatile initializate de departamentul de resurse umane sau in proiectele/activitatile in care departamentul de resurse umane trebuie sa fie reprezentat, conform cu sarcinile alocate de catre managerul direct sau de catre directorul de departament.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial competitiv;
    Investesti in tine cum vrei tu - primesti un buget flexibil pe care il poti investi oricum doresti: in tichete de masa, turism intern, pensie privata, cursuri de limbi straine sau multe alte optiuni;
    Ai grija de sanatatea ta - la eMAG ai abonament medical inclus la Medicover sau Medlife si primesti o serie de servicii medicale si investigatii gratuite.