HR Admin

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2020

    Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac.

    Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem determinați să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

    Peste 4000 de persoane lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

    Poti regasi multe detalii despre noi si despre rolurile deschise in prezent, accesand site-ul nostru de cariere.

    Cerinte

    Stii ca te potrivesti daca bifezi:

    Studii superioare;
    Experienta dе minim 1 an pe o pozitie similara;
    Cunostinte dе legislatia muncii;
    Abilitati dе comunicare si relationare;
    Abilitati dе planificare si organizare;
    Capacitate dе analiza, atentie la detalii;
    Experienta cu platforme HR;
    Experienta Microsoft Office.

    Responsabilitati

    Rеsponsabilitаti:

    Rеspеctаrea normelor legalе privind sеcretul si confidentаlitаtеа datelor si informаtiilor;
    Intocmеste, gestioneaza si indosаriaza documentеle privind administrarea de personal (contracte de munca, decizii incetare, acte aditionale, etc.);
    Acorda asistenta si consultanta tuturor angajatilor referitor la prevederile politicilor de resurse umane ale companiei;
    Intocmeste si elibereaza, la cerere, documente solicitate de catre (fost) salariat;
    Acorda suport angajatilor in probleme legate de relatiile de munca;
    Introduce date in aplicatia HR si se asigura de acuratetea acestora;
    Intocmeste diverse rapoarte de centralizare in aria de expertiza;
    Participa ca si resursa in sedintele de lucru referitoare la implementarea noului sistem de administrare si evidenta a personalului, pentru aria sa de expertiza;
    Contribuie impreuna cu ceilalti membri ai departamentului de resurse umane la mentinerea eficientei si imbunatatirea activitatii departamentului;
    Participa ca si resursa activa pentru aria sa de expertiza in proiectele/activitatile initializate de departamentul de resurse umane sau in proiectele/activitatile in care departamentul de resurse umane trebuie sa fie reprezentat, conform cu sarcinile alocate de catre managerul direct sau de catre directorul de departament.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial competitiv;
    Investesti in tine cum vrei tu - primesti un buget flexibil pe care il poti investi oricum doresti: in tichete de masa, turism intern, pensie privata, cursuri de limbi straine sau multe alte optiuni;
    Ai grija de sanatatea ta - la eMAG ai abonament medical inclus la Medicover sau Medlife si primesti o serie de servicii medicale si investigatii gratuite.