Card Products Development Expert

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALIOR BANK active.

Vezi toate job-urile Card Products Development Expert active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ALIOR BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.07.2020

    Alior Bank S.A.Varsovia - Sucursala Bucuresti este parte a Alior Bank S.A., o banca de top din Polonia care asigura servicii pentru circa 4 milioane de clienti, atat persoane fizice, cat si persoane juridice. Combinand principiile bancare traditionale cu solutiile digitale, Alior Bank s-a remarcat printr-o crestere dinamica si si-a consolidat rapid pozitia pe piata printr-o oferta de produse si servicii inovatoare, stabilind noi standarde de calitate in sectorul financiar-bancar.

    In 2013 Alior Bank a stabilit un parteneriat strategic cu operatorul de telefonie mobila T-Mobile Polonia cu scopul de a oferi servicii bancare inovatoare pe piata din Polonia.

    Povestea de succes a acestui proiect a condus, in octombrie 2017, la lansarea Telekom Banking in Romania, in cadrul parteneriatului intre sucursala locala a Alior Bank si Telekom Romania. Prin oferta Telekom Banking, persoanele fizice au acces la operatiuni bancare rapide si comode, precum si la produse de economisire si de creditare in conditii avantajoase. Alior Bank S.A. Varsovia – Sucursala Bucuresti

    Cerinte

    • Abilitatea de a analiza probleme identificate, a lua decizii, a implementa solutiilor si determina schimbarea
    • Demonstreaza experienta in implementari similare, cu posibilitatea de adaptare la prioritati adaptate mediului de afaceri in continua schimbare
    • Intelegere solida a intregului ecosistem de plati cu carduri, inclusiv a proceselor operationale, demonstrand abilitatea de purta discutii cu grad inalt de tehnicitate si tehnologizare
    • Excelente abilitati de comunicare a cerintelor complexe catre audiente de business/comerciale, cat si tehnice
    • Experienta in lucrul cu date si elaborarea de analize si rapoarte care sunt necesare sustinerii propunerilor sau a rezultatelor
    • Urmarirea si intelegerea tenditelor din piata, incluzand cele din industria bancara, dar si a noilor companii Fintechs, in legatura cu produsele si serviciile de carduri
    • Experienta de minim 3 ani in pozitii similare de dezvoltare produse, solutii digitale, fluxuri si sisteme de carduri
    Engleza Avansat
    Studii superioare

    Responsabilitati

    Principalele responsabilitati
    • Defineste, elaboreaza si gestioneaza caracteristicile produselor si serviciilor de plata prin carduri si emite cerintele pentru dezvoltare si implementare
    • Urmareste experienta clientului si furnizeaza viziunea de produs si directia de urmat in cadrul echipei de implementare Agile
    • Cunoasterea atat a metodologiei Waterfall, cat si a celei Agile
    • Urmareste ca orice interactiune cu clientul sa se desfasoare prin canale digitale si colaboreaza cu managerul de produs digital pentru pozitionarea produselor de carduri in contextul Digital
    • Genereaza idei si demonstreaza leadership pentru identificarea de noi servicii si dezvoltarea produselor, urmarind ciclul de viata pana la scoaterea de piata sau alte tranzitii asa cum sunt determinate de piata