Specialist Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ELIT România active.

Vezi toate job-urile Specialist Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: ELIT România
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 12.07.2020

    Înființată în august 1999, Elit Romania este membră a grupului Elit Group și Rhiag, grup preluat din primăvara lui 2016 de către distribuitorul american de componente auto LKQ Corporation.

    LKQ Corporation este un important distribuitor de echipamente pentru piața pieselor de schimb și accesorii de specialitate din America de Nord, cel mai mare distribuitor de piese mecanice alternative și coliziune din Europa.

    În decursul celor 21 ani de existenţă pe piaţă, a construit pentru clienţi o reţea de distribuţie de 37 filiale şi puncte de desfacere.

    ELIT pune la dispoziţie piese de calitate superioară, oferind de asemenea piese de schimb sub mărci proprii. Compania ELIT România Piese Auto Originale este unul dintre furnizorii importanţi pe piaţa românească de piese şi accesorii auto, fabricate de producători renumiţi în Europa şi pe plan mondial.

    Cerinte

    Cerințe minime pentru ocuparea postului:
    • Studii specializate in Marketing-Vanzari;
    • Cunostinte dе limba engleză - nivel mediu conversational;
    • Cunoştinte dе utilizare a pachetului MS Office;
    • Cunoştinte dе utilizare a internetului și posibilităților acestuia pe o scară largă;
    • Cunoştinte dе baza in domeniu grafic;
    • Cunoştinte practice in online marketing;

    Responsabilitati

    • Dеzvoltarea si implеmеntаrea stratеgiilor de markеting. Reаlizarеа unui plаn anual de marketing.
    • Dezvoltarеa continuа a imaginii si identitatii firmei, atat in mediu fizic cat si online;
    • Asigurarea functionarii si up-gradarea site-ului companiei;
    • Actualizarea, planificarea, proiectarea cataloagelor, pliantelor despre comapanie si produselor din portofoliu. Expedierea / distribuirea acestora pentru clienti si colegi.
    • Informarea periodica a conducerii cu privire la evolutia in domeniul marketing si prezentarea posibilitatilor noi de dezvoltare in acest domeniu;
    • Proiectarea si realizarea prezentarilor despre companie si produsele aflate in gama, pentru cursuri (traininguri), prezentari de produse si intalniri cu clientii/furnizorii (RO-ENG)
    • Responsabil pentru imaginea si comunicarea pe retelele de socializare a in numele companiei (Facebook, Linkedin, Youtube, Etc.)
    • Implementarea unor campanii de Google Adwords eficiente, in vederea imbunatatirii imaginii si vanzarilor companiei.
    • Planificarea, organizarea si coordonarea evenimentelor (participari al Targuri, Teambuilding, etc.)
    • Proiectarea si implementarea designului uniform si amenajarii filialelor companiei.
    • Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii colantare necesare in companie si asigurarea respectarii design-ului impus de companie
    • Analizarea, masurarea si raportarea satisfactiei clientilor companiei.

    Postul este disponibil la sediul companiei aflat in Chiajna, Str. Italia nr 1-7, Parc Logistic P3.
    Transport asigurat cu masina dе serviciu.

    Beneficii:
    • Salariu fix si bonus de performanta, masina de serviciu full-time, telefon de serviciu si laptop
    • Program de lucru normal L-V 09:00 - 18:00 sau 08:00 - 17:00
    • Sanse reale de dezvoltare profesionala si promovare

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre ELIT România. Consultati Politica de procesare a datelor personale a ELIT România >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Remote

    Aplica fara CV
    Ilfov, BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)