Inginer lemn

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Galati
  • Onesti
  • Actualizat la: 11.07.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Studii superioare in Industria Lemnului (profil tehnolog);
    -Experienta anterioara minim 3 ani intr-o unitate de productie placaje lemn, furnir, mobilier din lemn de fag, sau mobilier din lemn curbat constituie avantaj;
    -Cunostinte tehnice privind uscarea lemnului;
    -Cunostinte tehnice privind tratamentul termic aplicat bustenilor constituie avantaj;
    -Cunostinte limba engleza nivel mediu, alta limba straina vorbita contituie avantaj;
    -Cunostinte operare PC, cunostinte lucru ERP.

    Responsabilitati

    -Definirea si optimizarea proceselor de productie;
    -Definirea si optimizarea layout-ului liniilor de productie;
    -Identificarea si eliminarea problemelor cauzatoare de reducere a capacitatii;
    -Participarea in lansarea produselor noi;
    -Definirea specificatiilor si implementarea tehnologiilor noi in fabrica;
    -Coordonarea proiectelor (ex. transfer de produs, produse noi, modificari semnificative de proces)

    Se ofera posibilitatea de crestere si dezvoltare profesionala, precum si pachet de beneficii si relocare.
    Asteptam candidatura dumneavoastra cat mai curand. Oana Filip - 0728 303784