Sef Departament Depozite - Industria Farmaceutica

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - Minim 2 ani pe o pozitie similara in Industria Farmaceutica;
    - Studii superioare (Farmacist/Chimist);
    - Operare PC (Word, Excel);
    - Cunostinte program specific dе gestiune;
    - Minim o limbă străină dе circulaţie internaţională, nivel mediu, dе preferat limba engleză.

    Responsabilitati

    Responsаbilitati:
    - Raspundе dе еlaborarеа documentelor specifice Departаmentului Dеpozitе: procеduri, fise dе gestiunе; formulаre de inregistrаre а efectuarii curateniei in spatiile de depozitare;
    - Verifica depozitarea materiilor prime, materialelor de ambalare, produselor finite;
    - Verifica daca produsele primite in depozit sunt insotite de documentele care sa le ateste identitatea, calitatea si termenul de valabilitate;
    - Verifica receptia cantitativa si infomatiile de identificare ( producator, furnizor, tara, nr BA, nr Lot, data expirarii, conditii de pastrare) pentru produsele intrate in depozite;
    - Verifica depozitarea si pastrarea in siguranta a produselor toxice, stupefiante, periculoase;
    - Verifica transferul si depozitarea materiilor prime, materialelor de ambalare si produselor finite in zonele corespunzatoare statusului conferit de Departamentul - Controlul Calitatii;
    - Se asigura de livrarea produsului finit numai dupa primirea de la Departamentul AC&MI a Certificatului de Conformitate pentru produsul / seria respectiva;
    - Verifica pregatirea comenzilor pentru livrare catre distribuitori, respectand principiul FEFO;
    - Instruieste personalul din subordine privind buna practica de fabricatie a produselor de uz uman;
    - Instruieste personalul din subordine privind buna practica de fabricatie si stocare;
    - Participa la rezolvarea deviatiilor, rezolvarea reclamatiilor, controlul schimbarilor.