ONLINE MARKETING MANAGER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PARFUMERIE DOUGLAS active.

Vezi toate job-urile ONLINE MARKETING MANAGER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: PARFUMERIE DOUGLAS
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.07.2020

    DOUGLAS is the number one omnichannel premium beauty destination in Europe. The company is inspiring customers to live their own kind of beauty by offering a unique assortment online and in around 1,850 stores.
    With unparalleled size and access to customers, DOUGLAS is the partner of choice for brands and offers a selected range of selective and exclusive brands as well as own corporate brands. The assortment includes fragrances, make-up, skin care, hair care, accessories as well as beauty services. Strengthening its successful omnichannel positioning while consistently developing superior customer experience is at the heart of the company’s strategy “Let it Bloom – DOUGLAS 2026”.
    The winning business model is underpinned by DOUGLAS’ omnichannel proposition, leading brands, and data capabilities. In the fiscal year 2022/23, DOUGLAS generated sales of 4.1 billion euros and employed around 18,000 people across Europe.

    Cerinte

    • 5+ ani de experiență de comerț electronic și / sau de marketing
    • Experienta: digital experience, e-commerce platform, sisteme de analiza a KPIs (preferabil Google Analytics)
    • Competențe interpersonale remarcabile; capacitatea de a dezvolta și menține relații cu partenerii
    • Energie mare și flexibilă într-un mediu în continuă evoluție a echipei.
    • O atenție deosebită pentru detalii și o excelentă comunicare scrisă și orală

    Responsabilitati

    Administreaza website-ul douglas.ro din perspectivă de conținut, în vederea optimizării experienței utilizatorilor și creșterea performanțelor de vânzări.
    • Planificarea, coordonarea și implementarea campaniilor de comert electronic pe site-ul douglas.ro, si analizarea rezultatelor post-campanii.
    • Updatarea și optimizarea conținutului website-ului cum ar fi: bannerele de homepage, paginile de brand, paginile de landing (html), paginile carousels și product boosting în vederea atingerii obiectivului de CR%
    • Definește împreună cu echipă de marketing și dep. comercial, produsele focus per fiecare campanie și verifică corectitudinea produselor pe website ( exemplu: produsele au imagini, descrieri, modalitate aplicare, stoc) înainte de startarea comunicării campaniei digitale.
    • Conduce supervizarea proiectelor cheie (micro site) și a dezvoltărilor pentru a respectă termenele stabilite.
    • Stabilirea și urmărirea indicatorilor KPIs
    • Furnizare de materiale pentru crearea bannerelor cu agentiile de publicitate
    • Analize și rapoarte săptămânale (Google Analytics)
    • Crearea ticketelor în cazul de erori, modificări,etc ale website-ului (jira)
    • Editare și creare de mesaje promo pe chatul live tawk
    • Întreținere Website: Online Manager și echipa sunt responsabili de verificarea conținutului și sistemelor site-ului în mod regulat, pentru a se asigura că funcționează corect, precum și pentru actualizarea prețurilor și informațiilor despre produse, adăugarea de produse noi sau eliminarea produselor care nu mai sunt disponibile.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (298)