Inginer Proiectare /Ofertare Structuri Metalice (Bucuresti / Asia)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile QLT® Group România | Recrutare active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectare /Ofertare Structuri Metalice (Bucuresti / Asia) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Strainatate
  • Actualizat la: 01.09.2020
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Inginer Ofertare-Proiectare/ Inginer Structurist- transmisie energie electrica HV

    Compania oferă servicii de consultanță și inginerie civila în domeniul liniilor electrice aeriene de inalta tensiune, subterane și submarine, stațiilor de transformare, antenelor de telecomunicații și structurilor metalice.

    Cerinte:
    Experienta in proiectare structuri metalice- reprezinta un plus;
    Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani- inginerie civila, proiectare si ofertare structuri metalice, retele electrice de transport etc;
    Absolvent al Facultății de Construcții Civile;
    Cunoasterea programelor MS Office si AutoCAD;
    Cunoasterea standardelor EC reprezinta un avantaj
    Carnet auto ctg B;
    Cunsotinte de limba engleza si/sau franceza;
    Dispus la deplasari în țară și în străinătate (Africa și Asia).

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Intocmirea oferelor tehnice conform caietelor de sarcini;
    Elaborarea caietelor de sarcini;
    Calcul static al structurilor metalice, elaborarea documentatiei tehnice;
    Elaborarea proiectelor de fundatii linii electrice de inalta tensiune (inclusiv fundatii pe piloti forati);
    Verificarea documentatiei primite de la Contractori;
    Intocmirea adreselor catre Beneficiar si Contractor, urmarirea implementarii modificărilor;
    Participă și supraveghează la întocmirea detaliilor tehnice;
    Deplasarea în teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice;
    Intocmirea documentației economice.

    Alte informatii

    Oferta:
    Salariu corelat cu experienta profesionala;
    Asigurare medicala, bonuri de masa;
    Transport, diurna si cazare in deplasare;
    Contract de munca full time, perioada nedeterminata.